Mustafa Sarıgül'ü şoke eden dosya!

13.12.2013 11:28:54

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Sarıgül hakkında şok dosya!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar’ın, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e yönelttiği 'en fazla kamu zararını hangi kurumların yaptığı' sorusu önergesine Sayıştay'dan cevap geldi.

Sayıştay Başkanlığı tarafından hazırlanan, “Kamunun en fazla zarara uğratıldığı ilk 10 dosya” listesinde, Mustafa Sarıgül’ün başkanlığını yaptığı Şişli Belediyesi’ne ait iki ayrı dosya da yer aldı.

Akşam'dan Çınar Coşkunşerçe'nin haberine göre; Sayıştay Başkan Yardımcısı Fehmi Başaran imzasıyla Meclis’e gönderilen yanıtta, Acar’ın açıklanmasını istediği “Son 5 yıl içinde kamu zararının en fazla olduğu 10 dosya” zarar boyutu dikkate alınarak sıralandı.


ZARAR İNANILMAZ!
Mustafa Sarıgül’ün başkanı olduğu Şişli Belediyesi ise 2 milyon 104 bin liralık kamu zararının tespit edildiği dosya ile 5. ve 1 milyon 130 bin 840 liralık zarar tespit edilen bir başka dosya ile 9. sırada yer aldı.


TARİHLER SIRALANDI
Dosyalarla ilgili içerik bilgisine yer verilmeyen Sayıştay listesinde, zarara neden olan kamu kurumlarının isimleri, zararı yaşandığı yıl, zarar miktarı ve tespit edilen zararın kesin hükme bağlandığı tutanak tarihleri belirtildi.


2008 HESAPLARINDA ORTAYA ÇIKTI
Şişli Belediyesi’nin iki ayrı dosya ile tespit edilen ve toplam tutarı 3 milyon 325 bin TL’yi bulan kamu zararlarının, 2008 yılı hesaplarına ilişkin denetimler sırasında ortaya çıkarıldığı görüldü.

Sayıştay’ın oluşturduğu listede, Şişli Belediyesi’ne ait “kamu zararı” tespitlerinin, temyiz süreçleri de tamamlanarak 10 Eylül 2013 tarihinde tutanakla kesin hükme bağlandığı da belirtildi.

Sayıştay Başkanlığı’nın listesinde, son 5 yıl içinde kesin hükme bağlanan 1899 dosyadan, 594 hakkında kamu zararı tespit edilerek toplam 169 milyon 36 bin TL’nin tazminine karar verildiği de vurgulandı.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/49
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500