MHP İstanbul adayını açıkladı

08.12.2013 18:41:21

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Rasim Acar'ı aday gösterdi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Sinan Erdem Olimpik Spor Salonu'nda yapılan "Yerel Seçimler Adayları Açıklama Toplantısı' düzenledi.

Toplantıda Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin bir saatlik konuşmasının ardından MHP Yozgat Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz, MHP'nin büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı.

440 il ve ilçe başkan adayının tanıtıldığı toplantıda Durmaz, MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının işadamı Rasim Acar olduğunu açıkladı.

MHP, Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'yı göstermişti.

'30 MART BİR MİLAT'
Mahalli idareler seçimlerinin bir dönüm noktası ve kritik bir yol ağzı olacağını belirten Bahçeli, bu seçimlerin sahip olduğu önemin, taşıdığı özelliğin, muadillerinden çok fazla olduğunu söyledi.

Bahçeli, 30 Mart'ın bir milat, bir eşik ve bir demokrasi imtihanı olduğunu söyledi.

Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milli varlığımızın devam etmesi ve korunması için, 30 Mart virajı mutlaka sağ salim alınmalıdır. Bu seçimler ahlak ve haksızlığın, temizlik ve kirliliğin, doğrulukla yalanın, sadakat ve ihanetin, mücadele ile müzakerenin, milli vicdanla sömürge yandaşlığının, yurdum diyenlerle, yamula yamula yağma ve talan peşinden koşanların karşılaşmasına sahne olacaktır. Seçimler harama karşı, helalin seçimi olacaktır. Yabancılaşma ve yozlaşmaya karşı, yakınlığın, dostluğun, Türk kültürünü yüceltmenin seçimi olacaktır. İftiraya, istismara ve asılsız her isnada karşı, inancın, insanlığın ve kul hakkına riayet eden yüksek vicdanın seçimi olacaktır."

Bahçeli, ülkenin 30 Mart'ta normale döneceğini, karanlıktan çıkacağını, kargaşadan, korku ve kaostan sıyrılacağını kaydetti.

"Bölünmemizi bekleyen, parça parça koparak, oraya buraya savrulmamızı isteyenlere, haydutlara, hasislere karşı, ayağa kalkan mahşeri vicdan en iyi cevabı verecektir" diyen Bahçeli, Türkiye üzerinde hesap yapmanın bedelinin ağır olacağını söyledi.

Türk milletini hiçe saymanın, Türklüğü inkar etmenin faturasının, muhataplarının kafasına balyoz gibi çarpacağını söyleyen Bahçeli, 30 Mart'ta sadece yerel yöneticilerin seçilmeyeceğini, AKP'nin iktidar yıllarının detaylı muhasebesinin de yapılacağını dile getirdi.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/51
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500