Başbakan altta kalmamış!

11.11.2013 09:43:27

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Başbakana yönelik sitem dolu açıklamaları karşısında Başbakan Erdoğan’ın nasıl bir tavır takınacağını merak edenler pek çok konuda olduğu gibi Başbakan’ın olduğu gibi altta kalmadığını görmüş olmalılar!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Başbakana yönelik sitem dolu açıklamaları karşısında Başbakan Erdoğan’ın nasıl bir tavır takınacağını merak edenler pek çok konuda olduğu gibi Başbakan’ın olduğu gibi altta kalmadığını görmüş olmalılar!

Sitem dolu açıklamanın ardından Başbakan Erdoğan’ın “Kendisiyle telefonla görüştünüz mü?” sorusuna verdiği “Görüşmedim, niye görüşeyim?” cevabı Başbakan Erdoğan’ın altta kalma ve olayı yatıştırma yanlısı olmadığını açıkça ortaya koymuyor mu?

“Gereğini gerektiği yerde ben yaparım, herhangi bir sıkıntı varsa biz kendi aramızda görüşürüz, medya aracılığı ile konuşmam” şeklindeki açıklamalar bize ikili arasındaki sorunun sanki anlaşma ile değil de anlaşmama şekilde sonuçlanacağının ipuçları gibi geldi!

Biz Bülent Arınç’ın “bıçak kemiğe dayanmadan” böyle bir açıklama yapmayacağını ne kadar inanıyorsak kendisi ile birlikte çalışmanın bir hayli zor olduğuna da o kadar inanıyoruz!

Bülent Arınç’ı içinden ne geçerse aynen söyleyen biri olarak tanırız! En son söyleyeceğini en başta söylediğini de biliriz!

Fevri çıkışlarının ardından kendisi ile uzun uzun sohbet edildikten sonra gözyaşlarına hâkim olamayarak o çıkışlarından dolayı nedamet duyduğuna ilişkin de çok hatıra dinlemişliğimiz var!

İkili arasında böyle bir anlaşmazlığın ekranlara taşınmış olmasından sonra Başbakan Erdoğan’ın altta kalmamakla birlikte yine de yarayı fazla deşmeyecek bir hassasiyet içinde olduğunu söylemek mümkün!

Açıkça söylemek gerekirse geçmişte bir gazeteci dostumuza “Sevsinler seni” dediği gibi Arınç’a da “Sevsinler senin özgül ağırlığını” şeklinde bir cevap vermemiş olmasını yabana atmamak lazım diyoruz!

Bu ilk açıklamalardan sonra anlaşılan ikili aralarındaki sorunu baş başa görüşerek halletmeye çalışacaklar!

Peki, böyle bir görüşmeden sonra sorun halledilmiş olur mu?

Hiç sanmıyoruz!

Görüşmenin ardından yeni sorunların arz-ı endam etmeleri bizim açımızdan kaçınılmaz gibi görünüyor!

Bir de öteki AKP’lilerin de Arınç’ı örnek alarak sitemlerini medya aracılığı ile ortaya dökmeleri sürpriz sayılmamalıdır!

Başbakan Yardımcısı Arınç’ın bu siteminin tam da bizim “Başbakanla yol arkadaşlığının zorluğunu” dile getiren yazımızın yayınladığı güne denk gelmesine şaşırmadık desek yalan olur! Hem de epey şaşırdık çünkü Arınç’tan böyle bir çıkışı hiç beklemiyorduk.

Zeki Ceyhan / Milli Gazete


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500