İş arayan 7 bin Yunan doktora Türkiye’den davet

28.10.2013 09:21:38

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz sebebiyle yurtdışında iş arayan 7 bin doktoru Türkiye’ye davet etti.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz sebebiyle yurtdışında iş arayan 7 bin doktoru Türkiye’ye davet etti.

Müezzinoğlu, “Medyaya yansıyan haberlere göre Yunanistan’da 7 bin doktor yurtdışına iş arıyorlar. Benim de onlara ihtiyacım var. Yunanistan’ın 7 bin doktoruna kapılarımız açık. Onları, bu ülkenin birikimleriyle bu ülkeye hizmet etmeye davet ediyorum.” dedi.

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapımı gerçekleştirilen Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni dün yapıldı. Törene katılan Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’deki doktor sıkıntısına temas etti. Yunanistan’daki 7 bin işsiz doktoru Türkiye’ye çağıran Müezzinoğlu, sağlık turizmi açısından da Türkiye’nin önemli bir noktaya gelmesi gerektiğinin altını çizdi. Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Her yıl insanlarımız 50 bin dolar para harcayarak yurtdışına gidiyorlardı. Şimdi 2012 rakamlarıyla Türkiye’ye tedavi için gelen yurtdışındaki insan sayısı 480 bin. Bu seneki rakam 500 binin üzerinde bir rakam. Ama bu, Türkiye’nin hak ettiği bir rakam değil. Sağlık turizminden alacağımız payın 4’te biri. 5 yıl sonra yüzde 25’leri yüzde 50’lilere, 70’lere taşıyacağız.”


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/58
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500