Samsung kullanıcıları dikkat sim kart bloke olabilir

08.10.2013 12:15:18

Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 bir sonraki güncellemede mevcut sim kartı ile kullanılmaz hale gelebilir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Akıllı telefon pazarını domine eden ve her yıl çıkardığı yeni modeller ile milyonlarca satış yapmayı başaran Samsung, 2013 yılında yeni bir uygulamayı hayata sokmaya başladı.

YURTDIŞINDAN CİHAZ GETİRİLEMEYEBİLİR

Galaxy Note 3 ile gündeme gelen bu gelişme ile Samsung cihazlarına artık bölgesel kilit uygulamaya başladı. Hatırlanacağı gibi Galaxy Note 3’ün üzerinde Amerika’da veya Avrupa’da çalışmak üzere ayarlanmıştır şeklinde iki farklı etiket bulunuyordu. Bu etiket, cihazların sadece bahsedilen bölgelerdeki operatörlere ait sim kartlar üzerinden çalışabilmesini olanaklı kılmıştı. Bu da özellikle yurt dışından cihaz getirmeyi düşünen kullanıcılar için kafalarda soru işareti oluşturdu.

BÖLGESEL KİLİDE TABİ TUTULACAK

Bu durumun yeni çıkan modeller ile sınırlı kalacağı düşünülüyordu ki ortaya ilginç bir iddia atıldı. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Android 4.4 KitKat güncellemesini alan Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 cihazlar da bölgesel kilide tabi tutulacak. Böylesi bir senaryonun gerçekleşmesi halindeyse örneğin ABD’den gelmiş bir Galaxy S3 veya Galaxy Note 2, ülkemizdeki sim kartlar ile çalışmaz hale gelecek ve bir yıldan fazla süredir sorunsuz kullandığınız cihazınız devre dışı kalacak. Tabi ki Android’in özgür yapısı bu duruma da çözüm için açık kapı barındırıyor diye düşünüyoruz. Gerçi daha Samsung cephesinden konuya dair gelmiş bir açıklama da mevcut değil. Yani sadece varsayımlar ile konuşuyoruz. İlerleyen süreçte tüm bu soru işaretlerini giderecek bir bilgilendirmenin geleceğini umuyoruz.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,4 puan)/27
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500