MÜSİDER'den 'ikinci 40 yıl' albümü

01.10.2013 12:40:41

Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) tarafından hazırlanan “İkinci 40 yıl” albümü için yapılan çalışmalar tamamlandı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

 Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) tarafından hazırlanan “İkinci 40 yıl” albümü için yapılan çalışmalar tamamlandı. “Her bahar bir çiçekle başlar” şiarıyla yola çıkıldığından bugüne kadar 40 yıl geride kalırken; ikinci 40 yıl için “taze bir başlangıç” yapılıyor. Müzik ve sinema alanında duyulan eksikliği gidermek amacıyla kurulan MÜSİDER’in ilk işi olan “İkinci 40 yıl” albümü geçtiğimiz günlerde hazırlandı. Albüme sesiyle destek veren sanatçılarla yemekte bir araya gelen dernek yöneticileri, Ekim ayı içerisinde albümün tanıtım konserini yapmayı planlıyor.

TECRÜBE İLE HEYECANI BİRLEŞTİRECEK

Büyük bir dinleyici ve hayran kitlesine hitap eden sanatçılar 27 Ekim’de Küçükçekmece’deki ArenaMega’da konser verecek. MÜSİDER, konser öncesinde sanatçılarla albümü ve konseri değerlendirmek için bir araya geldi. Bir yandan konserin organizasyonu için yapılan hazırlıklar sürerken, albüme büyük emek veren sanatçıların konser için görüşleri de alındı. Yemekte konuşan MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, sanatçılara albüme verdikleri içten ve samimi destek için teşekkür etti. “İkinci 40 yıl” albümü ile geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmak istediklerini belirten Ateş, “Dünün genç kuşağını heyecanlandıran yapımların, yeniden yorumlanarak günümüze taşınmasını arzuladığımız bu çalışmada müziğin sadece eğlence aracı olmadığını, ruhu dinlendirmenin yanında duygulandıran, heyecanlandıran, ayağa kaldıran, motive eden, mesaj taşıyan yanları olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

"BİZE AİT OLAN NİTELİKLİ YAPITLAR ORTAYA KOYACAĞIZ"

“İkinci 40 yıl” ile Türkiye’nin ve İslam dünyasının olaylara bakışına ve çözüm arayışlarına farklı boyutlar kazandıran ve rengini veren mefkurenin; evrensel düşüncenin, coğrafyamıza ait milli ve yerel çözümlerin, önümüzdeki döneme de ışık tutacağını ve bölgesel sorunların ortadan kalkmasına çözüm üretecek bir projeksiyon sunduğunu belirten Ateş, çalışmanın zamanlamasının da önemli olduğunu ifade etti. Ateş, “Bu ve benzer çalışmaların popülist kültürün dayattığı, toplumun temel yargıları, kültür ve tasavvuru, estetik algısı, iç dinamikleri ile çatışan ithal ve sanal yapıtların yerine bize ait olan yerli, nitelikli, vasıflı çalışmaları destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ÖNCE KONSER SONRA TURNE


“İkinci 40 yıl” albümünün tanıtım konseri 27 Ekim’de Küçükçekmece’de bulunan ArnaMega’da yapılacak. Albümde yer alan sanatçıların hayranları ile buluşacağı konserin sunuculuğunu ise TRT sanatçısı Altan Varol üstlendi. Siyaset ve sanat dünyasından katılımların beklendiği programın başlama saati 13.00. Konsere katılımlar davetiye ile yapılacak. Davetiyelerin temini ve program hakkında bilgi ise derneğin resmi web sayfası olan www.musider.com adresinde bulunuyor. Tanıtım konserinin ardından sanatçıların Türkiye turnesine çıkacakları ve hayranları ile buluşacakları da dernek yetkilileri tarafından verilen bilgiler arasında yer alıyor. Albümde emeği geçen sanatçılar da organizasyonun içerisinde olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/27
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500