Olimpiyat süreci ve anlamsız genç sporcu politikamız!

20.09.2013 13:55:33

Devlet kademelerimizin zirvesinden en alt kurumuna kadar hararetle giriştiğimiz olimpiyat sürecinde öncelikle sorgulamamız gereken GENÇ SPORCU politikalarımız ve sporcu öğrencilere yaklaşım sistemimizin yeniden düzenlenmesidir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar, Devlet kademelerimizin zirvesinden en alt kurumuna kadar hararetle giriştiğimiz olimpiyat sürecinde öncelikle sorgulamamız gereken GENÇ SPORCU politikalarımız ve sporcu öğrencilere yaklaşım sistemimizin yeniden düzenlenmesidir.

Tabii ki onurlandık bir Başbakanın olaylara tam kadro dahil olmasından, Tabiiki onurlandık tüm devlet kademelerinin olayın sürecine destek vermesinden, TABİİKİ DUYGULANDIK AKDENİZ OYUNLARINDAKİ DEVŞİRME SPORCULARLA YAKALADIĞIMIZ BAŞARIDAN!
Artık onur duyduğumuz olguları da sorgulamanın, gözden geçirmenin ve anlaşılır protokollerle yeni bir sporcu öğrenci sisteminin oluşturulmasının zamanı gelmiştir.

Ülkemizde sporcu nüfusu gözden geçirdiğim zaman neredeyse tamamının öğrenci olduğunu bilmeyen yoktur ve hala Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı bir protokolle bu konuda elit sporun dışında amatör spor ve sporcular dahil edilerek düzgün bir proje ortaya konulmalıdır.

Tamam; amacımız temiz su içmek, çok güzel bir arıtma sistemimiz var ama su borularının içindeki küçük çatlakların bu emeklerin ziyan olup gitmesine yol açmaktadır.

Okullarda okuyup ta spor yapan gençlerin ortak bir protokolle antrenmanlara uygun bir şekilde eğitim hayatının düzenlenmesi gerekmektedir, örnek olarak saat 17.00 de okuldan çıkan bir genç 30 dakikada antrenman yaptığı tesise gittiğini farz edersek ki bu çok zor, saat 18.00 de başlayan bir antrenman saat 20 civarlarında biter ve sporcunun eve gitmesi 21.30 u bulmaktadır eve yorgun argın giden bir çocuk antrenmanın temel ilkelerinden olan en az 2 saat dinlenme aktivitesini mi gerçekleştirsin okuldan verilen ödevlerini veya her hangi bir sınava mı hazırlansın yada hayatın temel parçalarından olan yemeğini yiyip uyusun ve sabah yine okula gitmek için hazırlık mı yapsın!

BÖYLE BİR SPOR POLİTİKASI, BÖYLE BİR OLİPYİYAT MANTALİTESİ OLMAZ.

ALLAH aşkına bu durumun ve bu şartların oluştuğu bir ortamda biz ne olimpiyat olgusundan ne de halkımıza aşılamamız gereken olimpiyat kültüründen bahsedebiliriz.

Bu günden tezi yok olimpiyat hazırlığı yapan bireylerin her kime akıl danışıyorlarsa onları bir kenara atıp halkın gerçeklerinden haberdar daha elit kişilere ve daha gerçekçi yaşam şartlarını ön planda tutarak doğru kriterler üzerinde sistem kurarak yoğunlaşsınlar, bu iş sadece akademisyenlerle olmaz, sadece elit kariyer yapmış sporcularla da olmaz, sporun her kesiminden ve özellikle amatör sporun sorunlarını da içine alan bir hazırlık paketiyle halkla ve halkın ortak paydası olan amatör sporun gerçekleriyle hareket ederek halkımızın olimpiyat sürecindeki en büyük eksiğimiz olan olipiyat kültürü olgusunu kazanmasına da vesile olabiliriz.

Gerçek olimpiyat olgusu gerçek sorunların çözüleceği gerçek çözüm öneriyle halkla ortak hareket ederek hedefimize ulaşabiliriz.

Bunu Devletimizde Halkımızda fazlasıyla hak etmektedir.

Selam ve dua ile.

Adem Yıldız / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,7 puan)/62
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500