İslam Dünya’sının bağrına saplanan kara hançer

23.07.2013 13:10:10

Küresel haydutlar, affedersiniz Batı’lı dostlarımız(!) ve stratejik ortağımız(!) el ele vermişler İslam Dünyasını yakıp yıkıyorlar, milyonlarca masum insanın kanına giriyorlar. Dertleri, bu insanlara demokrasi götürmekmiş. Bütün bu cinayetler onun için işleniyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Küresel haydutlar, affedersiniz Batı’lı dostlarımız(!) ve stratejik ortağımız(!) el ele vermişler İslam Dünyasını yakıp yıkıyorlar, milyonlarca masum insanın kanına giriyorlar. Dertleri, bu insanlara demokrasi götürmekmiş. Bütün bu cinayetler onun için işleniyor. Demokrasi adına Sudan, 2011 yılında ikiye bölündü. Irak, fiilen üçe bölünmüş durumda. Suriye, korkunç bir iç savaşa sürüklendi; bu ülkenin Kuzeyinde Irak’dakine benzer bir yapılanma söz konusu. Libya, aynı sorunla karşı karşıya. Mısır, iç savaşın eşiğinde bulunuyor. Sırada Türkiye ve İran var. Cezayir’de ve Bosna’da Batılıların sergilediği vahşet henüz unutulmadı. Filistin ve Afganistan’da akan kan durmuyor... İslam dünyasında sorunlar dağ gibi büyüyor; her yerde kan var, her yerde gözyaşı. İşin failleri bütün bu yaşananları demokrasi uğruna yaptıklarını söylüyorlar. Tabi ki hepsi yalan, hepsi palavra.

Mesele demokrasi memokrasi değil, meselenin aslı esası şudur: Bu vahşi yolla dünya hakimiyetini ellerinde tutmak. Buna mukabil mesul makamda bulunanlar doğru dürüst bir program ortaya koyamıyorlar; hatta top yekûn olarak hepimiz, hiçbir şey yapamıyoruz. Çünkü biz dağınık vaziyetteyiz, onlar birlik olmuşlar; biz zayıf durumdayız onlar güçlü. Adamlar, Hıristiyanlığın ilk yıllarında inşa ettikleri Papa’lık makamını hâlâ dimdik ayakta tutuyorlar. Aziz Petrus’la başlayan papalık şimdilerde 266. Papa 1. Franciscum’la devam etmektedir. İslam dünyası böyle bir kurumsal üst yapıya sahip çıkamadı. Hz. Peygamberin mübarek naaş-ı şerifleri yerdeyken, henüz defnedilmeden, müslümanlar toplanmış o kutlu elçiye vekil olarak Hz. Ebu Bekir’i Halife seçmişlerdi. Bu iş önemine binaen cenaze işleminden önce yapılmıştı. Yüzyıllar boyu Müslümanlar bu sayede hem birlikteliğini büyük ölçüde muhafaza etmişler hem de 1000 yıldan daha fazla bir süreyle dünya hâkimiyetini ellerinde tutmuşlardır. Bu sayede günümüz dünyasında üretilen her ne varsa; insanlığın ortak değer olarak kabul ettiği normlardan tutun da insanların refahına ve konforuna hizmet eden vasıtalara, yüksek teknoloji ürünü olan yeni keşif ve icatlara kadar hemen hemen her şeyin temeli o dönemlerde yapılan bilimsel çalışmalarla atıldı. Bugün o ali makamdan mahrumuz ve hal-i pürmelalimiz ortada. Ayrılığın azabı bizi dayanılmaz acılara gömerken, onlar birlik olmanın sefasını sürdürüyorlar; kendi vahşi anlayışlarının icabı olarakta zulüm yapıyorlar, kan döküyorlar.

Tarih boyunca bu işler hep böyle olmuştur. Ne zaman ki birliğimiz bozulmuş ve buna bağlı olarak da gücümüz azalmışsa hemen üstümüze çullanmışlardır. Günümüzde yaşanan acılar bizim coğrafyamızda yeni değil; yüz yılı aşkın bir süreden beri benzer şeyler tekrar eder durur. Bütün bu olumsuzlukları tersine çevirecek; haksızlıklara, hukuksuzluklara son verecek cesur bir çıkışa şahit oluyoruz: Mısır’da İhvan-ı Müslimin’in direnişi karşımıza yepyeni bir Ortadoğu çıkaracak ve Yeni Bir Dünya’nın kapısını aralayacak çok güçlü bir potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır.

Bu çıkış, İslam Dünyası’nın bağrına saplanmış olan kara hançeri söküp atacak bir sonucu doğurabilir. Allah’tan hayırlısı...

Sadrettin Karaduman / Ajans5.com
 


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,0 puan)/55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
ahmet
Şehir

28.07.2013

İhvanı Müslimin'in direnişi Mısıra iç savaştan başka birşey getirmez. Batılıların istediği de budur. İhvanı Müslimin öncelikle rotasını düzeltmelidir. Türkiyede BOP eşbaşkanını kendine model almaya devam ederse sonu hüsrandır.
      Beğen (1)          Beğenme (0)