İslam Bİrliğinin ayak sesleri

16.07.2013 02:13:35

Milli Görüşçüler Kazlıçeşme meydanında toplandı, Mısır’da yönetimi gasp edenlere ültimatom verdi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Milli Görüşçüler Kazlıçeşme meydanında toplandı, Mısır’da yönetimi gasp edenlere ültimatom verdi.

Saadet Partisi önderliğinde bir araya gelen ve toplumun kahir ekseriyetinin temsil edildiği, 400’ün üzerinde Sivil Toplum Kuruluşuyla birlikte Kazlıçeşme’de tarih yazıldı. Dünyanın neresinde olursa olsun, yaşanan haksızlığın ve hukuksuzluğun karşısında duran ve onlara hakettiği cevabı veren hep Millî Görüşçüler olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de zalimin karşısına dikildik, mazlumun yanında yer aldık. Bu defa Kazlıçeşme’de haykırdık hep bir ağızdan. Adeviye Meydanı’yla Kazlıçeşme Meydanı el ele verdi, birlikte çıktı zalimin karşısına. Bu sesi duymayan kalmadı; Washington’da Tel-Aviv’de yankılandı sesimiz; “Mısır’daki sağır Sultan!” da duydu bu sesi. “mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalimler diz çökmez” kaidesi mucibince hep birlikte ayağa kalktık ve “yeter artık” dedik. Saadet Partisi İstanbul’dan çok anlamlı bir ses verdi. Mısır’da yaşananlara sessiz kalınamayacağını gösterdi. Aynı zamanda meseleyi sadece Mısır’ın sorunu olmaktan çıkardı ve meseleye uluslararası bir boyut kazandırdı. Darbelere, işbirlikçi politikalara dur dedi; oldubittiye getirerek, aldatarak yönetme anlayışının sürdürülemeyeceğinin mesajını verdi. Mısır’daki askeri darbeye darbe diyemeyen Batılıların maskesi düştü. Her ağzını açtıklarında demokrasi diyen, insan hakları diyen, hukukun üstünlüğü diyen sahtekârların gerçek yüzleri ortaya çıktı. Mısır’da gerçekleşen askeri darbe ve Batılıların iki yüzlü tavırları, bütün bunların birer aldatmacadan ibaret olduğunu gösterdi dünya aleme. Mısır’daki “Sağır Sultan” misali “İslamcı aydın”, “İslamcı entelektüel” gibi sıfatlarla anılan kimseler de bu olup bitenden fazlasıyla nasibini aldılar.

Kendi kültür ve medeniyetini bir kenara bırakmış, kendi yürüyüşünü terk etmiş ama başkalarının yürüyüşünü de tam olarak becerememiş veya yeterince sindirememiş olan bu insanların da gözünün açılmasına vesile olmuştur inşallah. Darbeye darbe diyemeyen Batılılar gibi, onlar da iktidarların yanlış uygulamalarına yanlış demekten ısrarla kaçındılar. Destek oldukları dönemin iktidarlarını savunmak için devamlı Batılı kavramlara sarıldılar; onlar da demokrasi dediler, onlar da insan hakları dediler, onlar da hukukun üstünlüğü dediler. Yeni bir şey üretemediler; önlerine gelen her konuyu Batılı kavramlarla açıklamaya çalıştılar. İktidar sahiplerinin en aykırı uygulamalarını bile tevil ettiler. Böylece, bilerek veya bilmeyerek yaşanan zulümlere ortak oldular.

Evet, Mısır’daki askeri darbe her kesim için bir milattır. Yeniden ayağa kalkmak için, kendimize gelmek için, bize ait olanları hayata geçirmek için; “Yaşanabilir bir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye”, “Yeni Bir Dünya” demek için bir fırsattır. Hiçbir fani güç bu kararlılığın önünde duramayacaktır. Bu milletin talepleri yok edilemediği için sürekli ertelenmiştir. Ne yazık ki erteleme işinde kullanılan figürler hep içeriden seçilmiştir. Ama insanımız çok iyi bilmektedir ki; “Hiç bir millet sonsuza kadar aldatılmaz”

Kazlıçeşme buluşması herkesin bir kez daha düşünmesine ve olup bitenleri sorgulamasına vesile oldu. Yepyeni bir yürüyüşün ayak sesi oldu. O ses İslam Birliği’nin ayak sesidir.

Sadrettin Karaduman / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/32
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500