Devlet Turkcell'e el koyabilir!

25.06.2013 07:23:34

Turkcell Genel Kurulu, SPK'nın verdiği sürenin son gününde de toplanamadı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nini Kamuyu Aydınlatma Platformun'nda yer alana açıklamasında, "Şirketimizin 24 Haziran 2013 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısı, Şirket ana sözleşmesinde öngörülen asgari yüzde 51 toplantı nisabının sağlanmaması nedeniyle yapılamamıştır" denildi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TeliaSonera İletişim Grubu Başkan Yardımcısı Cecilia Edström, SPK'nın adil bir şekilde çözüm bulacağını düşündüklerini söyledi.

Edström, kendi haklarını ve hissedarların haklarını korumaya devam edeceklerini kaydetti.

SPK'nın yönetim kurulunu ele geçirme gibi bir durumu olmadığını belirten Edström, "SPK'nın uygun bir çözüm bulacağına inancımız var" dedi.

Söz konusu çözümün hissedarların hissesi ölçüsünde hakkaniyetli bir çözüm olmasının kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Edström, "Uzlaşma için yoğun bir şekilde çalıştık. Ama kendi başımıza çözebileceğimiz bir konu değil" ifadelerini kullandı.

ÜÇ BAĞIMSIZ ÜYE ATANMIŞTI

SPK Mart ayında yönetim kuruluna üç bağımsız üye atarken, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Colin Williams, Alexey Khudyakov, Gülsün Nazlı Karamehmet Williams ve Karin Eliasson'un görev süreleri de Nisan ayı sonunda dolmuştu.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3 puan)/20
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500