22 büyük alçaklık ne? İşte o alçaklıklar...

18.06.2013 10:10:54

Birincisi: Din sömürüsü yapmak; İslam’ı, Kur’anı, Sünneti, mukaddesatı alet ve vasıta kılarak gayr-i meşru ve gayr-i ahlakî şekilde haram ve şüpheli yollardan zengin olmak, siyasî veya şahsî prestij..

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Yirmi İki Büyük Alçaklık
Birincisi: Din sömürüsü yapmak; İslam’ı, Kur’anı, Sünneti, mukaddesatı alet ve vasıta kılarak gayr-i meşru ve gayr-i ahlakî şekilde haram ve şüpheli yollardan zengin olmak, siyasî veya şahsî prestij elde etmektir. Böyleleri, bundan sonraki kötülükleri yapanlardan daha alçak ve rezildir.

2. Karı satmak.

3. Müslümanların kendi aralarında düşük veya yüksek riba muameleleri yapmasıdır.

4. Şeriatın kesinlikle haram kılmış olduğu büyük günahları, hiç utanıp arlanmadan, açıkça, küstahça, göstere göstere, cehren işlemektir.

5. Her tür uyuşturucu madde üreterek, satarak para kazanmaktır.

6. İslam kadın ve kızlarını Kur’ana, Sünnete, Şeriata aykırı şeytanî ve seksî sözde tesettüre büründürmek, gerçekte başları açık kapalılar haline getirmektir.

7. Ümmet birliğini yıkmak, mü’minleri birbirinden kopuk bin parçaya, İslamcılığa, hizbe ayırmak, tefrika çıkartmak.

8. Meskende, yemede içmede, otomobilde, giyim kuşamda israf yapmak, günde altı milyon ekmeği çöpe atan beyinsizlerden olmak.

9. İslam’a, Kur’ana, Şeriata aykırı kötü ve bozuk sistem ve düzenlere iyi demek.

10. Başkalarının gizli ve saklı günahlarını, ayıplarını, noksanlarını araştırmak, açığa çıkartmak.

11. Kendisini iyi, başkalarını kötü sanmak.

12. Nefs-i emmâresini, kötülükle çok emr eden benliğini beğenmek ve övmek.

13. Birtakım ruhbanları erbab (rabler) haline getirip onları putlaştırmak, gizli şirke düşmek.

14. Resulullah Efendimize (Salat ve selam olsun ona) saldırılıp edilince tepki göstermemek veya az tepki göstermek; kendi şeyhine, hocasına, dinbaşına saldırılınca büyük tepki göstermek.

15. Zamanını İmam’ına biatli ve itaatli olmamak, bu konunun cahili bulunmak.

16. Kur’anı kendi hevası ve re’yi ile yorumlamak, içinde yanlış bilgiler olan mealler, tercümeler, tefsirler yazıp yayınlayarak halkı idlal etmek.

17. Bir yığın faydasız, çoğu zararlı, lüzumsuz, mâlâyâni bilgiler öğrendiği halde necatına ve ebedî saadetine vesile olacak ilmihalini öğrenmemek.

18. İmkan, fırsat, zaman olduğu ve istese kolayca öğrenebileceği halde okuma yazma öğrenmemek, cahillikte direnmek.

19. Müslümanların bir kısmı yarı aç yarı tok iken kendisi eşekler gibi tıkınmak.

20. Başkalarının analarına, karılarına, bacılarına, kızlarına şehvet gözüyle bakmak, göz zinası yapmak, onları rahatsız etmek.

21. Meşreb farklılıkları, rabbanî çeşitlilikler yüzünden, Allah’ın kardeş kıldığı mü’minlere düşmanlık etmek veya onlarla alakasını kesmek, onlara soğuk bakmak. (MEHMET ŞEVKET EYGİ-MİLLİ GAZETE)

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/47
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500