Spor kulüpleri ve siyasal bağlantılar!

16.05.2013 12:14:18

Özellikle son dönemlerde futbol Takımlarının başarıları bir siyasi süreç kriteri gibi gösterilmesi kesinlikle çok büyük yanılgıdır.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar ülkemizde son dönemde yaşanan olumlu ve olumsuz olaylara yakıştırılmaya çalışılan siyasi gelecek göstergesi vurgulamaları spor kulüplerinin başarılarıyla da bağlantı kurulma komplo teorileriyle karşılaşılmaktadır, maalesef bu olgu elmanın içini kemiren bir tırtıl gibi içimizi sarmıştır, bu cehalet yanılgısı acaba bizi hangi uçurumlara götürmektedir.

Sürekli söylediğimiz gibi bu durum cehaletten kaynaklanan bir yanılgıdır, ülkemizde ekonomik,kültürel,sosyal alanlarda yapılan atılımlar olumlu meyvalarınıda vermiştir.

Birde korktuğumuz başımıza geldi nidalarıyla inim inim inleyen iç düşmanların sızlamasına sebep olan ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan barış sürecinin de nihayete yaklaşacak adımların atılmasıyla ortaya bir çok komplo teorileri atılmaktadır. Ülkemizde bir çok alanda yapılan atılımların yanında bana göre en önemli atılım insanların bu ilerleyen kriterler karşısında bireysel gelişimlerine önem vererek ortaya çıkan keliteli insan portföyünün oluşmasına zemin hazırlmasıdır.

Bu durum tabiiki bir çok kesimin ekmeğine sürülen yağın ortadan kalkmasına vesile olacağı için yandım anam nidaları ayyuka çıkmıştır, ortaya çıkan olumlu ve olumsuz olaylara yapılan yakıştırmalardan spor camiamızda nasiplenmektedir.

Ne yazıkki bu olguya ve yakıştırmalara yenik düşen spor severlerimizin sporu daha farklı boyutlarla bakabileceği yeni bir bakış açısıyla yaklaşmalarını ve bu tür oyunlara kanmamalarını tavsiye ediyorum.

Özellikle son dönemlerde futbol Takımlarının başarıları bir siyasi süreç kriteri gibi gösterilmesi kesinlikle çok büyük yanılgıdır.

Mesela Göztepe spor kulübünün kümeye düşmesini CHP nin başarısızlığı olarak algılayanlar kesinlikle yanılmaktadır ,bunun yanında Rizesporun süper lige çıkmasını ise iktidarı başarılı olduğu imajını göstermekte büyük yanılgıdır.

Bu yakıştırmalar kendimizi kandırmaktan başka bir şey ve ya birilerinin kelime oyunlarına yenik düşmekten başka bir şey olmadığını düşünüyorum.

Süper ligde yaşanılan olayların yani Galatasaray’ın şampiyon olmasının hiçbir şekilde bağlantı yapılamayacağını söylemekle beraber İstanbul bbsk takımının küme düşme tehlikesi yaşamasının ne iktidarla ne de İstanbul büyükşehir belediyesiyle bir alakası yoktur,aksine bu durum karşısında iktidar ve belediyeye bir alkış tutarak isteseydi İstanbul bbsk takımının rahatlıkla ligde kalmasını sağlaya bilecekken bu duruma kesinlikle müdahale edilmemiştir diyerek bir övgüyü hak ederek objektiflik göstergesi sergilemişlerdir.

Aksine geçen yıl Fener bahçenin iktidarın desteklediği bir takım denilmasine rağmen şike soruşturmasıyla karşı karşıya kalması bu yanılgıya sebep olanları yanılttığı gibi iki yılda toparlanarak yine şampiyonluğun ve Türkiye kupasının en büyük adayı olarak takdirleri toplamıştır.

Unutmamak gerekir ki ne ülkemizdeki siyasi ve toplumsal gelişmenin Milli futbol takımımızın başarısızlığıyla bir bağlantısı yoktur nede Milli takımımızın başarısız olması ülkemizi olumsuz yönde etkilemektedir, bu şekilde bir değerlendirme yapılmış olsaydı son dönemlerde Dünya ve Avrupa şampiyonu olan İSPANYA ve YUNANİSTAN takımları iflasın eşiğine gelmezlerdi selam ve dua ile.

Adem Yıldız  / Ajans5


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,6 puan)/33
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500