Prof. Hüsrev Hatemi konuşulacak

03.05.2013 16:15:03

Küçükçekmece Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin birlikte düzenleyeceği “Hüsrev Hatemi Özel Etkinliği”nde Prof. Dr. Bekir Karlıağa, Beşir Ayvazoğlu ve Asım Erverdi konuşmacı olarak katılacaklar.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Küçükçekmece Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin birlikte düzenleyeceği “Hüsrev Hatemi Özel Etkinliği”nde Prof. Dr. Bekir Karlıağa, Beşir Ayvazoğlu ve Asım Erverdi konuşmacı olarak katılacaklar.

Moderatörlüğünü TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın yapacağı programda, Hüsrev Hatemi’nin eserleriyle ve konuşmalarıyla verdiği mücadele anlatılacak. Program 4 Mayıs Cumartesi günü saat: 16.00’da TYB İstanbul Şubesi’nin bulunduğu Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleşecek. Öte yandan Hüsrev Hatemi ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın da programa katılacağı belirtiliyor.

HÜSREV HATEMİ KİMDİR?

Prof. Dr. Hasan Hüsrev Hatemi, bir tıp profesörü iç hastalıkları uzmanıdır. Fakat kalemi ince ve nazenin olan bir şairdir aynı zamanda. Hüsrev Hatemi 1939 yılında İstanbul’da doğdu. Talatpaşa İlkokulu, Şişli Ortaokulu ve İstanbul Beyoğlu Atatürk Lisesi’ni ve 1962 yılında İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi ve ardından 1966 da İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1971 de İç Hastalıkları Doçenti oldu. Ardından 1972 deyse Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı olduktan sonra 1978 de İç Hastalıkları Profesörü unvanını aldı. 1982-1986 yıllarındaysa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı görevini üstlendi. Aktif çalışma hayatına devam eden Prof. Dr. Hüsrev Hatemi’nin edebiyat alanında birçok eseri mevcut. Bunlardan üçü deneme kitabıdır. Yozlaşmadan Uzlaşmak, Hoşça Bak Zatına, Çelebi Bizi Unutma. Üç şiir kitabıysa, Eski Kentte Bir gece, Akşam Gümrükçüleri, Bütün Şiirler adı altında yayımlanmıştır. Hatemi’nin bir de Türk Aydını-Dünü Bugünü adlı bir deneme kitabı bulunuyor.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/38
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500