Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru

09.04.2013 07:41:09

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde işlenecek tema belirlendi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde işlenecek tema belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organizasyonu yapılan “2013 Yılı Kutlu Doğum Haftası” bu yıl “Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru” teması çerçevesinde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her sene farklı temalarla gerçekleştirilen ve 2013 yılı için de “Hazreti Peygamber ve İnsan Onuru” temasının belirlendiği Kutlu Doğum Haftası 13 Nisan’da Ankara Arena’da saat 20.00’da gerçekleştirilecek törenle başlayacak. Hazreti Muhammed(S.A.V)’in insana, insanın onuruna ve haysiyetine verdiği değerin topluma yeniden anlatılması amacıyla belirlenen tema kapsamında, hafta boyunca Türkiye’nin birçok şehrinde hüsn-i hat sergisi, konferans ve Kur’an ziyafetleri gerçekleştirilecek.

Hüsn-i Hat Sergisi

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı, hattat Osmanlı sultanları ve son dönemin önemli hattatlarının eserlerinin de aralarında bulunduğu 300’e yakın hat ve el yazması eserin sergileneceği ‘’Hüsn-i Hat’’ sergisi düzenleyecek. Sergilerin medya sponsorluğunu da Anadolu Ajansı yapacak. Osmanlı sultanlarından II. Mahmud, III. Selim, III. Murad ve Abdülmecid’in eserlerinin de yer alacağı sergi, 12 Nisan–12 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul Ayasofya Müzesi’nde, 18 Nisan–23 Nisan 2013 tarihlerinde ise Ankara Congressium’da sanatseverlerle buluşacak.

Konferans ve Kur’an ziyafetleri

Hafta kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, aralarında Edirne, Diyarbakır, İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu farklı illerde konferans ve Kur’an ziyafetleri de düzenleyecek. Diyarbakır ve Batman’daki Kur’an ziyafeti programları stadyumda gerçekleştirilecek. İl ve ilçe müftülükleri de hafta boyunca vaaz ve irşad, konferans, kan bağışı kampanyası, okullar arası bilgi yarışmaları ve huzur evi ziyaretlerinin de içinde yer aldığı çeşitli etkinlikler yapacak.

Yurt dışında Kutlu Doğum

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kutlu Doğum Haftası çerçevesindeki etkinlikleri, Türkiye ile sınırlı kalmayacak. Japonya’dan Moğolistan’a, Kırgızistan’dan Romanya’ya birçok ülkede de din hizmetleri ataşelikleri ve dernekler aracılığıyla vaaz, konferans, Kur’an ziyafeti, mevlid gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/62
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500