AGD Hanımları 'Özgürlük'e çağırıyor!

08.04.2013 00:07:15

Anadolu Gençlik Derneği Hanımlar Komisyonu tüm Türkiye’de Hanımları ‘Özgürlüğe’ davet edecek.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Anadolu Gençlik Derneği Hanımlar Komisyonu tüm Türkiye’de Hanımları ‘Özgürlüğe’ davet edecek.

AGD Hanımlar Komisyonu tüm Türkiye çapında il ve ilçelerde düzenleyeceği sempozyumlarla tesettürü anlatacak ve Tesettür’ün özgürlük olduğunu söyleyecek.

‘Tesettür Özgürlüktür’ sloganı ile başlatılan Sempozyumlardan biri de 11 Nisan Perşembe günü İstanbul’da düzenlenecek. AGD Genel Merkez Hanımlar Komisyonu başkanı Ebru Asiltürk’ün de katılacağı sempozyumda ilahiyatçı ve tarihçiler sunum yaparak tesettürü anlatacak.

11 Nisan Perşembe günü Eminönü Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda düzenlenecek ‘Tesettür Özgürlüktür’ sempozyumunda İlahiyatçı Hanım Baz, Eğitimci Fatma Çetin, Gazeteci Yazar Müzeyyen Taşçı, Tarihçi Ebru Vakkasoğlu ve Siyasetçi Pakize Yüzbaşıoğlu birer sunum yapacak.

Sempozyumla ilgili bir açıklama yapan AGD İstanbul Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanı Mesude Dönmez, ‘Tesettür Özgürlüktür’ sloganı, ile Tesettürün manası Kur’an ve sünnetteki yeri, kadına kazandırdığı değerler ve toplum hayatındaki önemi gibi konuları hanımlarımızın gündemine yeniden getireceğiz.’dedi.

Kur’an’ı kapatıp kadınlarınızı açmalısınız

Dönmez, ‘Osmanlının son dönem aydınlarından olan Abdullah Cevdet 1908 den önce İctihad Dergisini Cenevre’de yayınladığı yıllarda; Avrupa’nın aydınlarına Müslüman halkın terakki edebilmesi için gerekli çarelerin neler olabileceğine dair sorular yöneltir. Bu sorulara cevap verenler arasında bir de Fransız edebiyatçı vardır. Bu edebiyatçı çarpıcı bir cevap verir. “Bunun için Kur’an’ı kapatıp kadınlarınızı açmalısınız” der. Trajik ve tüyler ürperten bir cümle... ‘ ifadelerini kullandı.

Tesettürle diriliş için yeni bir adım

Dönmez açıklamasında, ‘Bizler Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Hanımlar Komisyonu olarak, tesettürün kadına ve topluma kattığı değeri ısrarla vurgulayıp tesettürle diriliş için yeni bir adım atmak istiyoruz. Bu kapsamda Genel Merkezimiz öncelikle bir kitapçık yayınlayarak bunu bütün yurtta en ücra köşelere kadar dağıtıyor. Bu kitapçık da Tesettürün manası Kur’an ve sünnetteki yeri, kadına kazandırdığı değerler ve toplum hayatındaki önemi gibi konulara yer veriliyor. Bizde 11 Nisan Perşembe günü düzenleyeceğimiz sempozyumumuzda tüm katılımcılara bu kitapçıktan hediye edeceğiz. İstanbul’da sesimizin ulaştığı her hanım kardeşimizi bu sempozyuma bekliyoruz. Bu sempozyumla Tesettürü yeniden anlayıp, hayatımıza uygulayarak, İslam’ın kadına tanıdığı özgürlüğü yeniden tadacağız.’dedi.

AGD İstanbul Şubesi Hanımlar Komisyonu’nun düzenlediği "TESETTÜR ÖZGÜRLÜKTÜR" Sempozyumu 11 Nisan Perşembe saat 12:45 te Eminönü Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapılacak.

Ajans5.com / Özel Haber


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/27
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
osmanlı sevdalısı
ist.

08.04.2013

Tesettür ama nasıl tesettür, sıkmabaş, deve hörgücü, vücut hatlarının belli olması, başta örtü altta kot veya kumaş pantolon bunlar tesettür değildir bunu anlatmamız gerekli olduğuna inanıyorum eğer bunu yapabilirseniz başarılısınız demektir. RABBİM yardımcınız olsun derim. 90 yıllardaki örtülü bacılarımıza hasret kaldık UNUTMAYIN kadın güzeldir ve tesettür bu güzelliği örtmek için vardır göstermek ön plana çıkarmak için değil.
      Beğen (0)          Beğenme (0)