Said Ramazan El buti Örneği

25.03.2013 09:23:35

Sevgili Peygamberimizin dualarından en çok tekrarladığım başta “Seyyid’ül İstiğfar” duasıdır, ikinci olarak da “Rabbi, lâ tekilnî, ilâ nefsî, tarfete aynin/Rabbim, bir göz açıp kapayıncaya kadar beni bana bırakma” duasıdır.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Sevgili Peygamberimizin dualarından en çok tekrarladığım başta “Seyyid’ül İstiğfar” duasıdır, ikinci olarak da “Rabbi, lâ tekilnî, ilâ nefsî, tarfete aynin/Rabbim, bir göz açıp kapayıncaya kadar beni bana bırakma” duasıdır.

Tenimin yönetimini bir anlığına bana bıraksa bütün vücut darmadağın olur.

Tırnağın gıdasından, saçın gıdasına kadar, beyinden kılcal damarlara kadar her hücremizin nerede olduğunu, ne kadar ihtiyacı olduğunu bilmeyiz.

Vücudumuzu Allah’tan başka hiçbir hastanenin en değerli doktorlarının yönetmesine bile bırakmayız.

Tenimizin düşmanları olduğu gibi gönlümüzün düşmanları daha gizli, daha katı ve tehlikelidir.

Her şeyin haramını isteyen nefsimiz de dıştan gelecek düşmanlara kapı açıveren işbirlikçidir.

Onun için bir anlığına tenimizi ve canımızı Allah’tan başkasına, hatta kendi nefsimize bile teslim etmeyiz.

Edersek ne olur?

Nefsimizin isteklerini tatmin edenlerin yanında oluruz.

Gece namazı kılsak bile gündüz dinimize düşman olanların yanında yer alarak Müslümanlara karşı tavır alabiliriz.

Nefsimiz de bu yaptığını İslami terimlerle allar pullar ve yaptığımızın İslam’a göre doğru olduğunu bize yutturur.

Hatta bu konuda fetva verebilecek çok fetvatör de bulunur.

Camide imam oluruz ama nefsimizin isteklerini karşılayanların isteklerini Rabbin emir ve yasaklarının önüne alarak, din adına yapılması gerekenleri yapmayarak camileri İslam’ı engelleme mekânları haline getirebiliriz.

Müftülük makamını da aynı gayeler için kullanabiliriz.

Hatta İslami ilimler fakültesi dekanı oluruz o fakültede yetiştirdiğimiz öğrencilerle İslam’ın önünü kesecek ve nefsimizin isteklerini tatmin edenin koltuğunu ayakta tutacak askerler yetiştirebiliriz.

Kur’an kursunda Fatiha’yı ezberletirsiniz ama “İyyakena’büdü/Biz ancak sana kulluk ederiz” anlamına geldiğini, kulun kula kul olmaması gerektiğini, Kur’an’a aykırı kriterler kimden gelirse gelsin ona uyanlar, onun kulu olduğunu anlatmamak üzere yetiştiririz.

81 ilin, 957 ilçenin, 35 bin köyün en merkezi yerinde camiler vardır.

Anahtarı imamlarımızın elindedir.

Hiçbir kurum, kuruluş, şahıs, klik, parti, meşrep böyle bir imkana sahip değildir.

Ama il ve ilçe merkezlerindeki ulu camiler asli görevini yapmaktan uzak olduğunu üretiminden anlıyoruz.

Bakınız, İslam âleminin en saygın bilinen âlimlerinden Said Ramazan el-Buti, Mücahitlerin yanında değil, elli yıldır Müslümanlara kan kusturanların yanında yer almış, yanında yer aldığı zalimlerin bombasıyla mı yoksa muhaliflerin bombasıyla mı öldürüldüğü kesinlik kazanmamıştır. Muhalifler, “O bölgenin Esed’in bölgesi olduğunu, camileri bombalama işi de onun işi olduğunu” söylediler.

Kimin öldürdüğünü bilemeyebiliriz ama kimin safında olduğunu kendisi açıklamış, mücahitleri asi olarak ilan etmiş ve Esed’in safında iken öldürülmüş. Beşşar da timsah gözyaşlarıyla adamının ardından ülke genelinde bir gün yas ilan etmiştir.

Sevgili Peygamberimiz, “Bir topluluğun karaltısını/kalabalığını çoğaltanlar o topluluktan sayılırlar” buyurmuş. (Deylemi, İbni Mesud’dan rivayet ediyor. Kenz-ülummal 9/36 hadis no: 24735,İbni Mübarek ise Zühd’ünde Ebu Zerrin-il Ğıfari’nin sözü olarak vermiş. Ebu Ya’la, Müsned’inde İbni Mesud’dan Efendimizin sözü olarak rivayet etmiş. (Bakınız Nasb-ur Raye 4/403)

Gönlü Sevgili Peygamberimizle olup da parası ve silahıyla peygamber düşmanlarının yanında olanlar bu hadise dikkat etsinler.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/30
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500