Kendisi 10 bin alan bakan, asgari ücret çok dedi!

06.03.2013 09:50:57

Bakan Faruk Çelik'ten asgari ücretle ilgili eleştirilere yanıt

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Söz Sende'de asgari ücret, emeklilikte yaşa takılanlar, belediyelerde sözleşmeli çalışanlar gibi binlerce insanın merak ettiği konularda çok önemli açıklamalar yaptı. Asgari ücretle ilgili eleştirileri yanıtlayan Çelik "Netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir. Asgari ücretle geçinirsiniz" dedi.

İşte Bakan Faruk Çelik'in açıklamaları...

"ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNİLİR"

Balçiçek İlter'in birçok izleyiciden gelen asgari ücretle ilgili eleştirileri belirtmesi üzerine Çelik şöyle cevap verdi: "Asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz. Ona mahkumsanız 800 TL de büyük bir paradır. Netice itibariyle peynirin kilosunun fiyatı bellidir, ekmeğin fiyatı bellidir. Bir geçimdir sürdürebilirsiniz. Bizim meselemiz bu değil. Bunu istismar etmemek lazım. Asgari ücret bir taban fiyattır. Biz diyoruz ki işverene bundan aşağı ücret talep edemezsin. Asgari ücret, sosyal devletin koruma aracıdır. Bunu kaldırırsanız 400 TL ücret teklif eden de olabilir."


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,9 puan)/55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Şehmus
Adana

06.03.2013

Adam haklı kardeşim millet vekili asgari ücreti ile işçi asgari ücreti aynı sonuçta o da millet vekili asgari ücreti ile geçiniyor. Sonuçta ikisi de asgari ücrettir.O geçiniyor da sen niye geçinemiyorsun.İsraf yapma elinde üç yüz dört yüz lira para bile kalır.
      Beğen (2)          Beğenme (0)