İstanbul açık fuhuş alanı gibi!

18.02.2013 11:10:23

Ahlâki ve manevi erezyon korkunç boyutlara ulaştı. İstanbulun birçok semti açık fuhuş alanına dönmüş durumda...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ahlâki ve manevi erezyon korkunç boyutlara ulaştı. İstanbul’un birçok semti açık fuhuş alanına dönmüş durumda. Bazı semtlerde aileler sokağa çıkamaz hale gelirken, yetkililer sessiz.

Şehrin en işlek caddelerinde güvenlik güçlerinin gözleri önünde fuhuş pazarlıkları yapılıyor. Daha da ötesi parklar, kör noktalar, fuhuş yapılan mekanlar haline gelmiş durumda. Her geçen gün giderek büyüyen fuhuş pazarına, dur diyen kimse yok. Duyarlı vatandaşlar tedirgin ve çaresiz. İşte Milli Gazete Muhabiri Fatih Yedier'in hazırladığı özel Fuhuş Dosyası:


OTEL DEĞİL FUHUŞHANE

Laleli gece saatlerinde adeta bir kadın pazarına dönüşüyor. Belli yerlerde bekleyen yaklaşık 30–40 hayat kadını semtte resmen yol keser hale gelmiş. Yanlarından kim geçerse geçsin illaki durdurup konuşuluyor. Pazarlıklar orada yapılıyor, anlaşma sağlandığında ise otele gidiliyor. Zaten bekleyen kadınların çoğu otellere ait. Otel işletmecisi ne derse o oluyor. Otel personelinden bir kişi de başlarında bekleyerek işleri organize ediyor.

PAZARLIĞI OTEL PERSONELİ YAPIYOR

Gerekirse pazarlığı bile otel personeli yapıyor. Oteller de yaşanan bu skandal olayın bir başka boyutu. Önceden otellerde sıkı denetimler yapılır, her otel gece 00.00’dan sonra Emniyet Müdürlüğüne bilgi gönderirdi. Bu sayede otelin ne yaptığı izlenir ve aranan şahısların yakalanmasına imkân sağlanırdı. Ancak günümüze bakıldığında bütün kaçak işler otellerde yapılıyor. Artık hiçbir otel işletmecisi gelen çiftlere evlilik cüzdanı bile sormuyor. Her isteyen çift istediği otele girip beraber aynı odada kalabiliyor. Bu da fuhuş pazarının yaygınlaşmasına neden oluyor.

İSTANBUL AÇIK FUHUŞ ALANI GİBİ

Gece geç saatlerde İstanbul’un neredeyse her semtinde fuhuş yapan kadınları görmek mümkün. Her mahalle başında, her sokak köşesinde hayat kadınları müşteri bekliyor. Polisler ise bu durumu görmezden geliyor. Gerekirse polisin gözleri önünde dahi pazarlık yapılıyor. Bazı polisler ise sadece uyarmakla kalıyor. Büyüyen fuhuş pazarı en çok genç nesilleri tehdit ediyor. Denetim yok, kontrol yok. Fuhuş piyasasının bu kadar büyümesindeki en önemli etken ise ekonomik kriz.

POLİSLER NEDEN ÇEKİNİYOR?

İstanbul’un en işlek yerlerinden biri olan Fındıkzade’de yaşanan olaylar ise tam bir kepazelik. Fuhuş yapanların yüzde 50’si travesti. Travestiler, insanların yollarını dahi kesmekten çekinmiyor. Kimisi araba içerisinde, kimisi binaların merdiven arasında fuhuş yapıyor. Birçok yerde alkol kontrolü yapan polis ekipleri, travestilere uyarıda bulunmaktan çekiniyor. Polislerin uyarıda bulunmaktan neden çekindiği ise meçhul...

Türkiye son yıllarda büyük bir belanın içine düşmüş durumda. Ahlak ve maneviyat eksikliği fuhuş pazarının her geçen gün büyümesine neden oluyor. Zinanın suç olmaktan çıkarılması fuhuş bataklığının yayılmasına zemin hazırlarken, durumun vahameti giderek artıyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik dar boğaz, tüketim çılgınlığı, lüks düşkünlüğü fuhuş pazarını tetikliyor. Günümüzde ise fuhuş yapmak sadece kadınlarla sınırlı kalmadı. Artık travestilerde kadınlar kadar yaygın.

HAYAT KADINLARI POLİSİN GÖZÜ ÖNÜNDE PAZARLIK YAPIYOR

Gece geç saatlerde İstanbul’un neredeyse her semtinde fuhuş yapan kadınları görmek mümkün. Her mahalle başında, her sokak köşesinde hayat kadınları müşteri bekliyor. Polisler ise görmezden geliyor. Gerekirse polis’in gözlerinin önünde dahi pazarlık yapılıyor. Bazı polisler ise sadece uyarmakla kalıyor. Ancak hiç kimse sesini çıkarmıyor. Yoldan geçenler durduruluyor, araçların önü kesiliyor ve pazarlık ulu orta yerde yapılıyor. Bu da Türkiye’nin ne kadar muhafazakâr olduğunu gözler önüne seriyor.

FUHUŞ PAZARININ BÜYÜMESİNDEKİ ETKEN EKONOMİK KRİZ

Büyüyen fuhuş pazarı en çok genç nesilleri tehdit ediyor. Yaş sınırı gözetmeksizin bayan-erkek herkes bu bataklığın içinde. Denetim yok, kontrol yok. Türkiye’de bu kadar büyüyen fuhuş pazarını temizlemek ise pek mümkün görünmüyor. Fuhuş piyasasının bu kadar büyümesindeki en önemli etken ise ekonomik kriz. Ekonomik kriz en çok gurbet hayatı süren kız öğrencileri tehdit ediyor. Öğrenciler yapılan masraflar karşısında çaresiz kalınca en basit olarak gördüğü ve en çok kazandırdığını zannettiği fuhuş batağına sürükleniyor. Daha sonra çıkmak o kadarda basit olmuyor.

HAYAT KADINLARI RESMEN YOL KESER HALE GELMİŞ

Laleli ise gece saatlerinde adeta bir kadın pazarına dönüşüyor. Kaldırımda bekleyen yaklaşık 30–40 hayat kadını semtte resmen yol keser hale gelmiş. Yanların kim geçerse geçsin illaki durdurup konuşuluyor. Pazarlıklar orada yapılıyor, anlaşma sağlandığında ise otele gidiliyor. Zaten bekleyen kadınların çoğu yabancı uyruklu ve hayat kadınları otele ait. Otel işletmecisi ne derse o oluyor. Otel personelinden bir kişi de başlarında bekleyerek işleri organize ediyor. Gerekirse pazarlığı bile otel personeli yapıyor. Oteller de yaşanan bu skandal olayın bir başka boyutu.

FUHUŞ’UN EN YAYGIN OLDUĞU İLÇE BEYOĞLU

Fuhuş pazarının en çok yapıldığı semtler ise Taksim, Aksaray, Laleli, Mecidiyeköy, Beylikdüzü, Avcılar. Fuhuş yapanların büyük çoğunluğu yabancı uyruklu kadınlar. Fuhuş’un en yaygın olduğu ilçe ise Beyoğlu. Yüzde 70’inin altında son model arabalar mevcut. Birçok iş adamı bile hayat kadınlarının yanına yanaşarak pazarlık yapıyor. En önemlisi ise yapılan pazarlıkların polisin gözü önünde olması. Durum böyleyken insanın aklına acaba Türkiye nereye gidiyor sorusu geliyor.

OTELLERDE EVLİLİK CÜZDANI HADİSESİ SONA ERDİ

Önceden otellerle sık denetimler yapılır, her otel gece 00.00’dan sonra Emniyet Müdürlüğüne bilgi gönderirdi. Bu sayede otel’in ne yaptığı izlenir ve aranan şahısların yakalanmasına imkân sağlanırdı. Ancak günümüze bakıldığında bütün kaçak işler otellerde yapılıyor. Artık hiçbir otel işletmecisi gelen çiftlere evlilik cüzdanı bile sormuyor. Her isteyen çift istediği otele girip beraber aynı odada kalabiliyor. Bu da fuhuş pazarının yaygınlaşmasına neden oluyor.

BİRÇOK HAYAT KADINI OTELE AİT


Bir otel’in önünde bekleyen taksiciye, otele giren müşterilere evlilik cüzdanı sorulmuyor mu sorusunu sordum. Takisici “O eskidenmiş. Artık otel işletmecileri müşteri çekebilmek için elinden gelen bütün imkânları sağlıyor. Zaten dışarıda çalışan birçok hayat kadını bile otele ait. Onların emrinde çalışıyor. Hayat kadınları dışarıda buldukları müşterileri otele getiriyor ve ayrıca otel parası da alınıyor. Bu da hem bayanın, hem müşterinin, hem de otel işletmecisinin işine geliyor.” dedi.

OTELE ALTERNATİF SEÇENEK ‘RESİDENCE DAİRELER’

Residence lüks daireler ise günümüzde birçoğu otelcilik mantığıyla kullanılarak fuhuş’un yapılmasına öncülük ediyor. 1+1 daireleri satın alan vatandaşlar günlüğünü 100, 150 TL’ye kiralayarak kazanç elde ediyor. Fakat dairenin ne mantıkla kullanıldığı ev sahibini pek alakadar etmiyor. Otelden daha rahat ve daha lüks olduğu iddia edilen bu dairelerin birçoğu çiftler tarafından çok tercih ediliyor. Her geçen gün yaygınlaşan Residence daireler, fuhuş’un daha rahat yapılmasını sağlıyor.

TOPKAPI FINDIKZADE HATTINDA FUHUŞ YAPANLARIN ÇOĞU TRAVESTİ

İstanbul’un en işlek yerlerinden biri olan Fındıkzade’de yaşanan olaylar ise tam bir kepazelik. Fuhuş yapanlarının yüzde 50’si travesti. Travestiler, insanların yollarını dahi kesmekten çekinmiyor. Kimisi araba içerisinde, kimisi binaların merdiven arasında fuhuş yapıyor. Birçok yerde alkol kontrolü yapan polis ekipleri, travestilere uyarıda bulunmaktan sakınıyor. Polislerin uyarıda bulunmaktan neden çekindiği ise meçhul.

“AVCILAR’DA FUHUŞ İSTEMİYORUZ” SLOGANLARI ATILMIŞTI

Travestilerin mesken tuttuğu yerlerin başında Avcılar geliyor. Semt sakinleri ilçelerinin fuhuş yatağına çevrilmesinden oldukça rahatsız. Geçtiğimiz aylarda Avcılar Deniz Köşkler’de oturan aileler, travestilerin oturdukları sitede fuhuş yaptıklarını öne sürerek tencere, tava ile sokağa çıkarak eylem yapmıştı. Tencere, tava ve ellerinde “Fuhuş’a son”, “Avcılarda fuhuş istemiyoruz” dövizleriyle sokağa çıkan vatandaşlar, sahilde yaşanan olaylardan dolayı ailesi ile birlikte gezemediklerini fuhuş’un arttığını söylemişti.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,4 puan)/55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Cüneyt Özdemir
İstanbul

14.05.2018

Bizzat tanık olduğum bir yer, Pangaltı Tay sokakta sürekli müşteri bekleyen bir grup travesti var. Apartman önünde müşteri bekliyor, anlaştıkları müşterileri dairelerine alıp para karşılığı cinsel ilişkiye giriyorlar. Yetkililer duyarsız. El ele tutuşan gençlerle uğraşan kolluk güçleri nedense burayla ilgilenmiyor bile.
      Beğen (16)          Beğenme (12) 
nihal
istanbul

09.03.2018

Lütfen bu sorunla alakalı haber@ajans5.com a mail atınız
      Beğen (8)          Beğenme (8)