Hızla geçen zamanı doğru kullanabilmek!

18.02.2013 12:00:12

Günümüzün en büyük problemlerinden biri hızla akıp geçen zamanı iyi kullanamamaktır. İnsanlar gün içerisinde ki koşturmaca da bunun farkına varamasalar da geriye dönüp baktıklarında genel olarak zamanın yetersizliği ve çabuk geçmesinden şikayetçilerdir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Günümüzün en büyük problemlerinden biri hızla akıp geçen zamanı iyi kullanamamaktır. İnsanlar gün içerisinde ki koşturmaca da bunun farkına varamasalar da geriye dönüp baktıklarında genel olarak zamanın yetersizliği ve çabuk geçmesinden şikayetçilerdir.

Asıl önemli olan geçen zaman içerisinde yaptıklarımız ve zamanı nasıl kullandığımızdır.Günümüzde gençlerin çoğunluğunun vaktini cep telefonları,bilgisayar,internet ve televizyon almaktadır.

Hayatın gündelik koşturmacaların da işten çıkıp akşam evine gelen insanlar genel olarak bilgisayar ve televizyon başında dizi izleyerek vakitlerini harcamaktadır.Teknoloji hızla gelişmektedir ve hızla gelişen teknolojiyi bir nimet olarak görüp nasıl kullanmamız gerektiği çok önemlidir.

Doğru kullanıldığı takdirde insanlar teknoloji ve internet sayesinde büyük bir bilgi birikimine sahip olabilirler.Ahir zaman da olduğumuzu ve zamanın her saniyesinin bizim için ne kadar değerli olduğunu unutmamalıyız. Bilgisayar ve internet ortamında kuran ahlakından,islamın güzelliklerinden ve birlik ve beraberliğin öneminden bahsedip,bireysel olarak faaliyetlerde bulunmalıyız.Televizyonlar da boş diziler yerine, bilimsel ve dini yönden bilgi içeren,türk islam birliğinden bahseden programlar yapılmalı ve insanlar bu yönde bilinçlendirilmelidir.

Hayat yemek,içmek,gülmek,gezmek,para ve eğlenmekten ibaret değildir. Zaten belli bir zaman sonra bunlar insanı tatmin edemeyip aksine insanda mutsuzluk oluşturmaya başlıyor.

Her müslümanın üzerine düşen vazifeler vardır. Her müslüman islamiyeti gerçek anlamda anlayıp,tebliğ ile mükelleftir. Bütün bu değerleri hayatımıza kattığımız takdirde,üzerimize düşen vazifeyi yapmış olmanın mutluluğunu ve huzurunu daha çok hissedeceğiz.

Hiçbir şey için geç değil.Henüz vakit varken kendimizi ve yaptıklarımızı gözden geçirip her şeye yeniden başlayabiliriz.Asıl önemli olan hayatın içinde kuran ahlakına göre yaşayıp,Allah'ın hoşnutluğunu kazanmaya çalışmaktır.
Haberiniz olsun; kalpler yalnızca Allah'ın zikriyle mutmain olur. (Ra'd Suresi, 28)


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500