Sosyal Medyanın toplum üzerindeki etkileri

07.01.2013 14:30:50

Ne zaman gazete okusam,internete girsem, ya da televizyon izlesem olumlu şeylerden çok olumsuz durumlarla daha çok karşılaşır oldum.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ne zaman gazete okusam,internete girsem, ya da televizyon izlesem olumlu şeylerden çok olumsuz durumlarla daha çok karşılaşır oldum.

Eminim ki bir çok insan hiç tereddütsüz benimle hemfikirdir.Ailesiyle birlikte televizyon izlemek isteyen insanlar izleyemez oldu.Çünkü müstehcenlik aldı başını gitti.Zinalar,kavgalar,şiddet,sevgisizlik,sapkınlık hepsi normalleştirildi maalesef.

İnsanlar Behlül ile birlikte amcasının eşine aşık olmanın ve gayri meşru ilişkilerin normal olduğunu benimsedi.İki kardeşin aynı adama aşık olması ve bu uğurda birbirlerinden vazgeçmeleri,birbirlerine karşı vermiş oldukları savaş sanki çok normalmiş gibi masumane bir şekilde anlatıldı.Paranın bol olduğu,gösterişli hayatlar cazip ve gerekli gösterildi.

En kötüsü bu yolda her şey mubah diyerek insanların bilinç altına zinayı yerleştirdiler.Polat alemdar ile birlikte her perşembe bir sürü Polat türedi.Okullarda ve toplumda şiddet daha çok arttı.Hürrem ve Kanuni Sultan Süleyman'ı hiç tanımayan insanlar muhteşem yüzyıl ile birlikte Hürrem'in sözde muhteşem entrikalarıyla tanıdı.Ve tüm bunlar insanların bilinç altında muhteşem etkiler bıraktı.

İnternet çok yararlı olduğu halde amacının dışında kullanılır oldu.İnsanların büyük çoğunluğu işe yarar araştırmalar yapmak yerine,birbirlerinin kusurlarını araştırır oldu.Seviyesiz muhabbetler aldı başını yürüdü.Sürekli tartışmaların yaşandığı,insanların birbirine sürekli sataştığı bir ortam oldu. İnternette tanıştığı adam uğrana evini ve çocuklarını bırakıp kaçan insanlar oldu ve hepsi tüm bunları büyük bir hüsranla anlattı.Gazetelerin 3. sayfalarında da sürekli olumsuz haberlerle karşılaşıyoruz.Bunca olumsuzluktan şikayetçi bir sürü insan var ama tüm bunları engellemek için uğraşan çok az sayıda insan var.

Gündelik hayatın getirdiği sorumluluk ve koşuşturmacanın ardından insanlar akşamları bir nebzede olsa nefes almak için hemen televizyonun karşısına geçiyor.Televizyon kanalları artık daha olumlu,insanları sevgi ve hoşgörüye yönlendirecek programlar yapmalı.

Kur'an ahlakı daha çok anlatılmalı.Gazete ve internet sitelerinde güzel sözler ve daha iç açıcı haberle paylaşmalı.

Birlik ve beraberliğin güzelliği anlatılmalı.Ailece oturup izlenebilinecek faydalı programlar yapılmalı.İnsanlara güzel mesajlar verilmeli...

Şeyma Nur Boztepe / Ajans5.com
 


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,0 puan)/35
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Harun
erzurum

11.02.2013

Ağzınıza ve kaleminize sağlık. Ne güzel özetlemişsiniz. Yüce mevlam bizi sapkınlıktan korusun.
      Beğen (2)          Beğenme (0)