Terör, İslamofobi saçmalığı ve Milli Takım karmaşası

31.10.2012 11:35:00

Saygı değer dostlar, güzel ülkemizin güzel insanları tarihte bu güne kadar çok anlamlı sabır sınavını kazanıp birçok mücadeleden başarıyla çıkmıştır, nedense gündeme spor veya milli takım gelince aynı metanet ve sabrı gösterememektedir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar, güzel ülkemizin güzel insanları tarihte bu güne kadar çok anlamlı sabır sınavını kazanıp birçok mücadeleden başarıyla çıkmıştır, nedense gündeme spor veya milli takım gelince aynı metanet ve sabrı gösterememektedir.

Memleket insanımızla ilgili bu güne kadar göstermiş olduğu mücadele ve sabır sınavlarıyla ilgili tarihin çok da geri sayfalarına gitmeyeceğim, yakın tarihte baktığımız zaman bir çok ekonomik ve sosyal buhranlara göğüs germiş hatta siyasilerin 8 kere gelip 7 kere gitmesine bile tahammül göstermişizdir.

Son zamanlarda İslamiyete karşı yapılan ve İslamofobi çalkantılarına prim tanımayan halkımız terör karşısında da nasıl sabırla mücadele ettiğine şahit oluyoruz ve inanıyoruz ki devletimizin sistemli hamleleriyle İnşallah bu sıkıntılarında üstesinden gelecektir.

Ne yazık ki bu güne kadar bu tür yanılgı ve vaat yağmurlarının arkasında ne kadar ehl-i keyf bir tutum sergilendiğinin sonradan farkına varabilmişizdir, bu durumlar sportif alanda, siyasi alanda ve inanç temellerinin sallanmasında hatta ezanın Türkçe okutulup, bir başbakanımızın idam edilmesine kadar sabır sınırları zorlanmıştır, yinede benim güzel insanım bunlara sabır gösterip bunların ve bu alçak zihniyetin üstesinden de sabırla gelmiştir.

Ülkemize bu güne kadar gelecek ve oy kaygısıyla bir çivi bile çakmayanlar ülkemizin gerçek sorunu olan sistemsizlik sorununu beslemişler ve şahsi menfaatlerinden dolayı ülkemizi sistemsizlik kuyusuna atmaya çalışmak istese de buna samimi memleket aşıkları ve halkımız izin vermemiştir. Geçmiş spor tarihimize baktığımız zaman bir çok kez 8-0 gibi 5-0 gibi skorlarada sabır gösterdik, buna durmak isteyen Derval ve Piontek diye iki tane zat anımsarız, bu değerli hocaları da ilk zamanlar kapının önüne koyma komplo teorileri yapılsa da, futbolumuza olumlu olarak damgasını vurmuşlardı ve gelecek te bunun faydasını göreceğimizi ortaklaşa dile getirmiştik,sonraki süreçlerde sistemsizlik ve ehl-i keyf tutumlar bu sistem oluşumunu da ortadan kaldırmıştır.

Bu gün yeni filizlenme hareketi içerisinde milli takımlarımızın alt kademelerinden başlatmış olduğu ve A milli takıma kadar süren yeni bir sistem ve sistemli çalışma arzusuna karşı tavrımızın da bu metanet ve sabırla karşılanmasını Abdullah Avcı ve ekibi bence hak etmektedir, bu güne kadar yukarıda saydığım buhranlara sabır gösterdik, hatta Milli takımlarda kimlere sabır gösterdik! Unutmamamız gereken tek nokta Abdullah Avcı’nın bir sistemi var ama ülkemizin ve sporumuzun bir sistemsizlik sorunu var ,bizler bu durumu büyük bir avantaj olarak saymalı ve unutmamalıyız ki İBBSK da gösterilen sabrın sonunda gelen sistem ve sistemli çalışma bir Türkiye kupası finali ve hala işleyen bir çark olarak devam etmektedir.

Ben Abdullah Avcı’nın samimiyetine güveniyorum ve en az 2 turnuva sabredilmesini tavsiye ediyorum, inanıyorum ki sporu bilsin ve ya bilmesin halkımız daima samimi olan her memleket evladının arkasındadır, art niyetli insanların yaptığı eleştirileri de çok normal karşıladığımı söylüyorum, bunu geçmişteki ülkemizi karıştıran bütün olaylarda şahit olduk.

Selam ve dua ile.

Adem Yıldız / Ajans5


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,6 puan)/67
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
emre soydan
istanbul

02.11.2012

katılıyorum size hocam
      Beğen (1)          Beğenme (0)