Biz bu filmde yokuz!

21.09.2012 00:43:08

Evet, biz bu filmde yokuz! Çünkü filmin senaryosunu yazan senarist ve filmin yapımcısı aynaya bakarak böyle rezil bir filmi ortaya çıkarmışlar.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Evet, biz bu filmde yokuz! Çünkü filmin senaryosunu yazan senarist ve filmin yapımcısı aynaya bakarak böyle rezil bir filmi ortaya çıkarmışlar. Kendi içlerinde olan iğrenç duyguları, İslâma duydukları kini, nefreti ortaya koymuşlar.

Evet, anladığınız gibi Anti-İslam denilen filmden bahsediyorum. Aslında film demekle film piyasasına hakaret etmiş oluruz. Aranızda mutlaka izleyenler olmuştur ve görmüştür ne berbat, ne saçma sapan bir film olduğunu!

Filmin İslama karşı olmasının yanında benim ilgimi çeken diğer bir durum ise yaklaşık iki ay önce, yani Temmuz ayında Youtube’da yayınlanmış bir film neden şuan gündeme getirilir ki? Olaylar, ilk olarak Libya`da yapılan protestolar sonucu Amerikan Büyükelçisi’nin öldürülmesi ile patlak verdi. Sizce de çok ilginç değil mi? İlginç olan bir diğer durum ise, 11 Eylül gibi Müslümanları zan altında bırakan, dünyadaki tüm gözlerin Müslümanların üzerine çevrildiği bir tarihe yakın olması?

Durum sanki kendiliğinden olmuş gibi göstertiliyor. Güya komedi olsun diye biri çıkıp Müslümanların manevi değerlerini gözetmeyip bir film çekiyor, bu filmi aylar sonra Libya’da izleyen biri etrafına filmden bahsediyor, daha sonra da toplanıp filmi protesto için ABD Konsolosluğun önünde eylem yapıyorlar ve ABD Büyükelçisi öldürülüyor.

Şahsen ben bu durumun kendiliğinden gerçekleştiğini düşünmüyorum. Bu durum önceden düşünülmüş ve tezgâhlanmış bir olaydır. Biz Müslümanlar da maalesef kendimizi olayın içinde buluyoruz ve gündemi yine her zaman ki gibi onlar (!) belirliyor.

Dünyanın birçok yerinde protesto eylemleri gerçekleştirildi. Maalesef birçok ülkede de Libya’da olduğu gibi nahoş durumlar meydana geldi. Bu durum sadece onların (!) lehine, biz Müslümanların ise aleyhine işliyor. Bu durumda bizler agresif, saldırgan ve savaşçıl görünüyoruz ki gerçekte bunların hiçbirinin bizler olmadığını biliyoruz, bizler böyle olamayız ve olmamalıyız da zaten.

Sevgili peygamber efendimiz (s.a.v.) hayatta iken de kendilerine birçok ahlaksızca sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunulmuş, ancak peygamber efendimiz böyle durumlarda her seferinde Allah’a yönelmiş ve bu saldırıları yapanları Allah’a havale etmiştir. Oysa çevresindeki sahabelerini örgütleyip ayni şekilde karşılık verebilirdi ki birçok kez sahabelerini bizzat kendisi engellemiştir.

Resulullah’a olan sevgimizi, saygımızı yine onun ümmetine yakışır bir şekilde Resululah’ın sünnetini uygulayarak gösterelim.

Maalesef her zaman ki gibi anti semitizm yasaları ile Yahudileri koruyan bati İslam aleyhtarlığı faaliyetlere gelince fikir özgürlüğü deyip kenara çekiliyor.

Çağrı tadında bir film çekme temennisi ile…


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/50
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
sinan leylak
k.eli

23.10.2012

Amerikan halkı, özgürleştirilmelidir
Dünya, sermayeye köledir
RABBİM, insanı en üstün yaratmışken
Kulluk, sadece yaratan içindir

Dünya sermayesi, Yahudilerindir
Yehova, çobanlık görevi vermiştir
Sanki üstün, ırk mış gibi
Diğerlerini kuzu etmiştir

RESUL’üm, köleleri serbestlemiştir
Beyaz adam, kaçırıp zincirlemiştir
Pamuk tarlalarında çalıştırıp
Haysiyet ve şerefini yok etmiştir

İslam, kardeşlik eşitliktir
Diğer dinler, köleliktir
Bazıları, açlıktan kıvranırken
Firavunlar, altın kaşıkla, yemek yemiştir
      Beğen (1)          Beğenme (0) 
İsminiz
Şehir

22.09.2012

Tam da düşündüğüm ve bu konuları iş arkadaşlarımla tartışdığım zamanda çıka gelen bir yazı kaleminize sağlık.. Bizler efendimiz gibi öfkemize hakim olamıyoruz , bazen zalimlerin oyunlarına yenik düşebiliyoruz.. Rabbim yardımcımız olsun..
      Beğen (2)          Beğenme (0) 
S.gogus
Schiedam/ hollandA

22.09.2012

Yine etkileyici ve guzel bir yazi. Eline saglik.
      Beğen (3)          Beğenme (0)