Kadınların gözünden hayat

12.09.2012 07:49:26

Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eserin yer aldığı serginin İstanbul'dan sonraki ilk durağı Adana oldu.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından gerçekleştirilen 'Hayata Dair' fotoğraflar 14-28 Eylül tarihleri arasında M1 Merkez Adana'da fotoğraf severlerle buluşacak. 2 Ocak-12 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen ve kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 12'ye bin 207 yarışmacı 5 bin 527 fotoğrafla katıldı. Yarışmada Emel Taranoğlu 'Bakış' adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görülürken, Hülya Kurt 'Sıcak Simit' adlı fotoğrafıyla ikinci, Eda Kum ise 'Bekleyiş' adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu. Dereceye giren fotoğrafların yanı sıra, 41 eser de sergilenmeye değer bulundu.

Yarışma devam edecek
Anadolu Hayat Emeklilik'in 2007 yılından bu yana düzenlediği 6 bin kadının, 27 bin fotoğrafla katıldığı Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürütülen yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, fotoğraf sanatçısı Ali Balkı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı. Yarışmanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceği açıklandı.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/38
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500