Fil Adam

10.09.2012 09:35:36

David Lynch'in yönetmen koltuğunda oturduğu etkileyici bir hayat hikâyesinin anlatıldığı film var karşımızda.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

John Merrick'in yaşamından yola çıkarak hazırlanan filmde ender görülen bir hastalık yüzünden ileri derecede şekli bozuk bir bedene ve yüze sahip insanın neler yaşayabileceğini seyrediyoruz. Victoria dönemi İngiltere'sinde yaşayan John Merrick oldukça kibar ve alçak gönüllü birisidir. Ancak bu iyi özellikler onu toplumda tutmaya yetmeyecektir. Kötü bir görüntüye sahip olduğu için insanlar onu dışlayacak hatta kafes hayvanı muamelesi gösterecektir.

Hayatı, Dr. Frederick Treves'le karşılaşana dek olumsuzluklarla geçen Merrick'in bir anda yaşamı farklı bir yola girer. İtibar görmeye, artan şöhretiyle birlikte insanlar nezdinde farklı bir kişilik olarak algılanmaya başlar. Bu alışık olmadığı hayata tam da adapte olamaya başlamışken istemediği bir olayın içerisinde kendisini buluverir. Her şeyin tersine dönmesiyle birlikte karanlıklar ve kötülüklerle dolu yaşamına göre dönmek zorunda kalır. Anthony Hopkins'ı Dr. Frederick Treves rolünde seyrettiğimiz Fil Adam filmi, 8 dalda Oscar'a aday gösterildi. İnsanın bedenindeki her bir organın ne kadar değerli olduğunu sahip olduğumuz bedenin aslında bizim için en büyük hazine değerinde olması gerektiğini defalarca hatırlatan bir film. Filmin hikâyesi gerçek bir yaşamdan alıntı olduğu için de daha fazla etkileyici.10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/42
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500