Strateji azmanları işte bugünler için lazım

27.08.2012 06:51:35

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

İktidar ve muhalefet, terör konusunda konuşma yaparken "İç ve dış destekçileri var" diyorlar ama ikisi de iç ve dış destekçilerin adını vermekten hep kaçınıyorlar.

Bazı siyasiler, dış destekçi olarak bazen "Avrupa Birliği" diyebiliyor.

"Amerika" diyene bugüne kadar rastlanmamıştır.

Gaziantep'teki o feci durum meydana gelince yine iç ve dış düşmanlardan bahsedildi ama isim verilmedi.

Siyasiler isim vermiyorlar ama strateji azmanları halkın aklına gelen "Amerika" kelimesini silmek için dış destekçiler olarak İran ve Suriye'yi göstermek ve asıl düşmanı gözden kaçırmak için ekran ekran dolaşıyorlar.

Peki, Kandil'deki teröristleri vurmak için Irak sınırından içeri girmemizi kim engelliyor?

İran mı? Yoksa Amerika mı?

Irak sınırından içeri giren Türk subaylarının başına çuvalı kim geçiriyor?

Amerikan askerleri mi yoksa İran askerleri mi?

Her toplantıda karşılıklı bilgi alışverişi sözleşmesi imzalanmasına rağmen hiçbir zaman önemli terörist hareketlerini bildirmeyen ülke kim?

Cudi dağının tepesindeki teröristlere helikopterlerle silah ve erzak taşıyan askerler Amerikan askerleri mi yoksa Suriye askerleri mi?

Gerçeğini ben de bilemem ama işi bunları izlemek olan Genel Kurmay eski Başkanı Orgeneral Doğan Güreş paşa ile o günlerin Jandarma Genel Komutanı merhum Eşref Bitlis paşaların görev başında iken basına verdikleri bilgiler bu yönde idi.

Yani Cudi dağının tepesindeki teröristlere erzak ve silah yardımını Amerikan askerleri helikopterlerle yapıyorlar anlamında beyan da bulunmuşlardı.

Acaba strateji azmanlarına göre onlar Amerikan askeri elbisesi giymiş İran askerleri olmasın...

Çuval geçirenler de onlara göre tebdili kıyafet dolaşan Suriye askerleri olmasın...

11 Eylülde siyasi ve ekonomik beyni parçalandığında alınan tedbirler arasında 04/10/2001 tarihli Anadolu Ajansı'nın haberine göre ABD Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca, ABD limanlarına gelecek yabancı bayraklı gemilerin önceden mürettebat listesini göndermedikleri takdirde limana alınmayacakları, ayrıca mürettebat arasında Türkiye'nin de dahil olduğu bir grup ülkenin tabiiyetinde olan gemi adamları bulunduğu takdirde, bu şahısların limana çıkışına izin verilmeyeceği konusunda aldığı kararda Afganistan, Cezayir, Komor adaları, Küba, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Malezya, Maldiv adaları, Fas, Kuzey Kore, Pakistan, Filistin halkı, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Güney Afrika, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Yemen ve Yugoslavya ülkelerininde yer aldığı öğrenildikten sonra Dışişlerinin girişimiyle "Bir yanlışlık oldu" denilerek Türkiye'nin listeden çıkartıldığı bildirilmişti.

Sonradan sizi listeden çıkardık dediler ama ilk akla gelen şey kişinin iç dünyasını ele verir.

Amerikan askerlerinin İtalya da bir toplantıda duvara astıkları haritada Güneydoğu illerimizin Türkiye'den ayrı olarak çizilip "Kürdistan" yazılması anında Türkiye'de bir kısım Amerikan askerleriyle terör konusunu görüşüyorlardı.

Bu listede adı geçen otuz bir ülkeden yirmi sekizinde halkın çoğunluğu Müslüman. Bu listede Amerikanın ezeli düşmanı olarak lanse edilen Rusya, Çin ve Japonya yok.

"Efendim, İslâmi terörü önlemek istiyor" diyenler, Yusuf İslâm'ın terörist olabileceğini mi düşünüyorlar?

Pop şarkıcısı İngiliz vatandaşı Hıristiyan Cat Stevens, Müslüman olmadan önce onlarca kere Amerika'da konser vermiş. Çılgınca alkışlanmış, müzik eserleri yüz binlerce satmış, Amerikalıların gönlünde taht kurmuş.

22/09/2004 tarihli gazete ve televizyon haberlerine göre işte bu Yusuf İslâm, Amerika'ya sokulmamış ve hava alanından İngiltere'ye geri gönderilmiş..

Televizyonlarımızdan biri "Amerika'ya İslâm girer fakat Yusuf İslâm giremez" diyerek Amerika'yla dalga geçmişti.

Belki o havaalanı görevlisi de Yeşil kartla Amerikan vatandaşlığı elde etmiş bir SAVAK ajanı olabilir strateji azmanlarımıza göre.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/19
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500