Sporun Irkçılık Ve Teror Üzerindeki Dayanılmaz Cazibesi

23.08.2012 21:05:51

Saygı değer dostlar barış kardeşlik ayı olan ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde ayyuka çıkan terör çalkantılarının son çırpınışlarına statlardan yükselen tepkilerin yanında sayın Fatih Terim’in tepkisi sporun terör ve ırkçılığın üzerinde ne büyük bir güç olduğunu görmekteyiz,

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar barış kardeşlik ayı olan ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde ayyuka çıkan terör çalkantılarının son çırpınışlarına statlardan yükselen tepkilerin yanında sayın Fatih Terim’in tepkisi sporun terör ve ırkçılığın üzerinde ne büyük bir güç olduğunu görmekteyiz, Fatih Terim sporun ne denli bağlayıcı ve bağdaştırıcı bir güç olduğunu yumruk gibi verdiği cevapla teröre en büyük darbeyi vurmuştur.

Teşekkürler Fatih Terim, teşekkürler duyarlı sporseverler, teşekkürler halkımız ve teşekkürler şehadet şerbetine aç olan asla doymayan ve doymayacak Mehmetcik, haklarınızı bizlere helal edin.

Dünya artık dostluğun barışın ve ortak değerlerin etrafında birleşme atılımları yaparken verdiği mücadele ve inanılmaz harcanan milyonlarca dolarları bizler ruhumuz ve gönlümüzden gelen ilahi aşkla vakurca kimselere ihtiyaç duymadan bu mücadeleyi ortaya kaymaktayız, bu duruma devlet büyükleri ve siyasi olan ve olmayan tüm çevrelerin tutarlı tepkiler göstermesi ise bir futbol maçında 90.dakikada attığımız galibiyet golüyle sevinç yumağı oluşturan futbolcuların laz demeden kürt demeden zenci, beyaz ayırımı yapmadan ve hatta farklı dinlerden olduğuna bakmadan tek yumruk haline gelmeleri gibi memleketimizin bu birlik hareketinin tam karşılığıdır.

Futbolcu arkadaşlarımız anılarını anlatırken sürekli gülümseten lazların matraklıkları, kürtlerin samimiyet ve iyi niyetleri, egeli bir futbolcunun kibarlık ve nezaketi, Anadolulu bir futbolcunun cömertliği diye başlayan anılar askerlik anıları gibi uzar gider, yaşanılan o dostluklar derin bir oh çekerek yad edilir.

Neden benim memleketimin böyle güzel bakış açıları varken bir avuç zibidiye prim tanıyor, neden bir maçta atılan galibiyet golünden birbirinin ne olduğuna bakılmaksızın tek yumruk haline geldiği gibi,neden Çanakkale deki ecdadımız gibi bir araya gelip tek yumruk olamıyoruz ,neden akşam sevgili Fatih Terim in göstermiş olduğu; ben bu üzücü olaydan sonra aldığım galibiyetle ilgili konuşamam, tepkisini gösteremiyoruz , buna bir anlam veremiyorum.

Türkiye de bir araştırma yapın inanın göreceksiniz ki Trabzonspor u tutan sayısızca Kürt vatandaşımız, Trabzon da Fenerbahçe taraftarı, Kadıköy’de oturan Galatasaray taraftarı, Florya’da oturan Fenerbahçe, Beşiktaş taraftarlarını görürüz, bu durum hiç de şaşılacak ve tepki gösterilecek bir durum değildir.

Sadece bilmemiz gereken sahadaki sporcular, tirübündeki taraftarlar ve aynı cephede çatışan farklı millet, ırk ve dinlerdeki insanların hissettiği ortak duyguyu hissedip yaşamaktır.

O zaman statlar bayram yeri parklar çocuk cıvıltıları ve cepheler çiçek bahçeleri olur dünya da barış ve huzur şarkıları söylenir.

Süper ligin başladığı bu haftada benim tepkim de bu şekilde dostlarım, umarım beni seven ve takip eden dostlarım anlayışla karşılayın bu tepkime Mevlanın izniyle destek verirler.

Selam ve dua ile.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/35
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
salih
ank

27.08.2012

selam değerli abim inanın bu memlekette sizin sözünü ettiğiniz kahramanlardan çok var ,sanırım onları dile getirecekk öz güvenleri yokkk ama önemli olan o potansiyelleri sizin gibi samimi dokunuşlarla fitili ateşleyecek başka insanlarında dile getirmesidir.tebrikler.
      Beğen (0)          Beğenme (0)