Ah biz Müslümanlar (!)

10.08.2012 11:42:13

İslam (!) coğrafyasında yaşanan tatsız olaylar, Afrika Kıtası’nda meydana gelen açlık ve susuzluk, Avrupa’daki ekonomik kriz, Amerika’da yaşanan ahlaksızlıklar…

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

İslam (!) coğrafyasında yaşanan tatsız olaylar, Afrika Kıtası’nda meydana gelen açlık ve susuzluk, Avrupa’daki ekonomik kriz, Amerika’da yaşanan ahlaksızlıklar…

Kısacası dünyanın dört bir yanında yaşanan olumsuzluklar aslında belki de Müslümanların birleşmesi, Kuran ve Sünnet ışığında bir çatı altında toplanabilmesi için bir ortam hazırlıyor bizlere. Lakin biz Müslümanlar, nedense egolarımızı yıkıp birlikte küfre karşı tek yumruk olamıyoruz.

Yaşanan olaylar farklı isimler, ülkeler adı altında tekerrür edip duruyor. Biz Müslümanlar ise olayların akışını değiştireceğimize sadece laf ebeliği yapıyor ve birbirimizle uğraşıyoruz. Her fırsatta birbirimize saldırıyoruz. Evet, belki ‘saldırmak’ kelimesi biraz ağır bir tabir farkındayım ama bu durumu başka türlü izah edemiyorum maalesef.

Oysa dağılmış, paramparça olmuş biz Müslümanları birleştirebilecek belirgin ve kalın çizgilerle hayatımıza yön veren yüce bir kanun kitabımız; Kuran’ımız var.

Tüm İslam dinine inananların, Allah’a iman edenlerin ve İslam dinini yaşayanların, seçtikleri bu yolda yürürken önce kendilerini sonra da liderlerini sorgulamalarını istiyorum. Neden Kuran ayetlerinde birleşemiyoruz? Neden Peygamber Efendimizin (S.A.S.) sünneti ışığında birleşemiyoruz? Neden küfre karşı tek yumruk olamıyoruz? Yetmedi mi yıllarca birbirimizle uğraştığımız daha hala birbirimizle uğraşıyoruz? Ve neden takım tutar gibi cemaat tutuyoruz?

Bakın biz birbirimizle uğraşırken, bizim çocuklarımızın gündemlerine siyonist güçler farklı gündemler sokuyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Hollanda Amsterdam’da her yıl geleneksel olarak yapılan “gay pride” yürüyüşüne bu sene ilk kez Türk eşcinsel gemisi de katıldı. Her yıl yapılan bu geçidi çoğu insanın ruhu bile duymazken, bu yıl düzenlenen geçidi tüm medya bangır bangır çağırarak duyurmaya gayret etti. Nedeni de tabi ki açık…

Birbirimizle değil, dünyayı bataklığa sürükleyen, mazlumları ezen güçlerle uğraşalım. Gücümüzü onların yaptıkları hataları düzeltmek için, onlara dünyayı daha fazla mahvetmelerine izin vermemek için harcayalım.

Allah (c.c) Kuran’da Saff Suresi 8. Ayetinde şöyle buyuruyor; “ Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.”

Allah (c.c) bize söz veriyor nurunu tamamlayacağına dair. Bizler neden tek yumruk olup küfre karşı birlikte hareket ederek Nurun tamamlanmasına vesile olmayalım ki? Allah’ın buna ihtiyacımı var? Haşa (!), lakin biz kulların buna ihtiyacı var...

Küfre karşı tek yumruk olabilme temennisi ile...

Havva Koç / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/53
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
sinan leylak
k.eli

24.08.2012

A.Şener recepi bugün israil ve moossad yanlısı ilan etti

biz bu müslümanlarlamı birleşeceğiz
      Beğen (3)          Beğenme (0) 
M.D
ankara

24.08.2012

doğru söze ne denir ki.. güzel bir yazı olmuş tebrik ederim elinize yüreğinize sağlık..
      Beğen (3)          Beğenme (0) 
sinan leylak
k.eli

24.08.2012

Galibiyet şart olsa, şeytanın helakı RABBİM için çok kolaydır
İnsanoğlu, kötülüğü görmeliki, iyiliğin değeri anlaşılmalıdır
Hidayet, fıtrat gereği zaten herkeste vardır
Yapılması gereken nefsini yenip, hakkın tarafını tutmaktır

Felsefi olarak düşünülürse, şeytanda aslında RABBİM’e hizmetkardır
İmtihan için gerekli olmasa, onun sonu çoktan helaktır
Konu, bu dünyayı, ebedi hayat için yaşadığımızı anlamaktır
Kuran-ı Kerim’i okuyupta anlamıyan, cehennemde yanmaya layıktır
      Beğen (3)          Beğenme (0) 
S.gogus
Schiedam

24.08.2012

Dokuldu gozlerimden inci taneleri, kanadi ilik ilik perisan yuregim, Ummet olmaya aday su kullarina, gonder nurunu Ya Rab!

Yuregine Saglik!
      Beğen (3)          Beğenme (0)