Ben olsam kuklaya değil kuklacıya ateş ederdim

06.08.2012 07:44:42

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ben yetkili olsaydım, Amerika'nın Türkiye büyük elçisini makama çağırır ve "İftar saatinde Müslümanlara hoşaf dağıttığın gün, teröristlere ne kadar silah ve dolar dağıtıldı" diye sorardım.

İşgal ettiğiniz Irak topraklarında yıllardır beslediğiniz teröristleri tenkil için yürüdüğümde "şu sınırı geçemezsin" diyen yetkili ile terör konusunu konuşur ve "Sen gereğini yapmazsan ben de gereğini yaparım" derdim.

Amerikalıların işgal ettiği Irak topraklarına geçen Türk subaylarının başına çuval geçirenlerle "Biz müttefikiz" demezdim.

Bu konuda taktiğimi beni yaratan Rabbimden alır ve "Eğer güçleri yeterse sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşa devam ederler." Ayetini esas alır ona göre hareket ederdim. (Bakara süresi ayet 217)

Nasıl bir kafir olmamızı istediklerini de Nisa süresinin 89'uncu ayetinde "Onlar, kendileri inkâr ettikleri gibi sizin de inkâr etmenizi, onlarla inkarda denk olmanızı isterler." şeklinde haber vermektedir.

Avrupa Birliği'ne, Türkiye kadar gelişmemiş Hıristiyan ülkeleri alıp da bizi elli yıldır kapıda bekletmelerinin sebebini açıklarlarken "Siz, halkı Müslüman bir ülkesiniz" demeleri ayetin tefsiridir aslında.

Tarihe döner, bin yıllık tarihimizde Haçlı seferlerinin neler yaptığını ayetin tefsiri olarak alır ve çağdaş Haçlıların gülen yüzüne değil kin kusan kalbine ve kirli işlerine bakardım.

İslam aleyhine propaganda yapmaları, işgal ettikleri ülkelerin Mücahitlerinin kurtuluş savaşı vermesini terör olarak dünyaya yutturması ve İslamı terör dini gibi göstererek dünyadaki yükselişini durdurmaya çalışması ağzıyla İslam'ın nurunu söndürmeye çalışma hareketidir.

Rabbimiz "Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar" buyurur. (Saf süresi ayet 8)

Söndürebilirler mi?

Güneşi üfleyerek söndürebilseler bile Kur'an'ın nurunu söndüremezler.

Güneşin ömrü sınırlıdır.

Kur'an ise Allah kelamıdır ve ezeli olduğu gibi ebedidir. Yani evveli ve sonu yoktur.

Ölümlü güneşi söndüremeyenler, ezeli ve ebedi olanı haydi haydi söndüremezler.

İngiliz kralı İkinci Henri'nin oğlu Aslan yürekli Rişar (Richard 1157-1199) gibi çatal yürekli bir kral başaramamış da ikiz kuleler ve Pentagon vurulduğunda kendi güvenliği için Amerika'nın topraklarında kalamayıp gökyüzünde uçakla dolaşmayı seçen Cumhurbaşkanları mı başaracak?

Kur'an ayetlerinin tamamlandığını haber veren ayet nazil olduğunda Rabbimiz "Bugün kâfirler sizin dininizi (söndürmekten) ümitlerini kesmişlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün size olan nimetimi tamamladım ve din olarak size İslâmı beğendim." (Maide süresi ayet 3)

Diyerek kafirlerin ümidini kesenin Kur'an olduğuna işaret eder.

Amerika'da bazı papazların Mushaf yakma seansları düzenlemesi, Guantanamo'da bazı subayların Mushaf'ın sayfalarını ayakaltında çiğnemesi cehaletlerini ortaya koyar.

Çünkü Kur'an: Söz ve manadan ibarettir.

Mushaf yanar, Kur'an yanmaz.

Bu konuda 10/05/2010 tarihli "KUR'AN YANMAZ" SÖZÜ DOĞRU MU?" başlıklı yazım okunabilir.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/51
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500