Olimpiyatlar ve Madalya arzumuz!

01.08.2012 13:12:05

Saygı değer dostlar,dünyada olimpiyat dendiği zaman aklımıza spor ve dostluk gelir ama ülkemizde olimpiyat denildiği zaman malesef akla katılan sporcu sayısı ve alınacak madalya gelmektedir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar,dünyada olimpiyat dendiği zaman aklımıza spor ve dostluk gelir ama ülkemizde olimpiyat denildiği zaman malesef akla katılan sporcu sayısı ve alınacak madalya gelmektedir.

Bir devleti güçlü temeller üzerine oturtacak en önemli kriterlerden bir tanesi sosyal ve sportif etkinliğinin halkı kapsaması ve halkın bu kültürü en kaliteli seviyeye gelecek şekilde kendini geliştirmesidir.

Bu durumu sağlayacak elit imkanları ve kaliteli eğitimci potansiyelini sağlayacak sportif atılım ve kurumların aktifliğidir,bu durumun sonucunda ortaya çıkacak sportif beceriklilik ve kültürel bakış o memleketin gerçek insan kapastesinin seviyesini göstermektedir.

Olimpiyat hazırlıkları yapan ülkelere bakarsak, ülkemizle bir kıyaslanma yapıldığı zaman ortaya çıkan en önemli fark yönetimsel atılımlar ve yapılan tesisleşme değil ,insan potansiyelinin o ruha bürünmüşlüğünün ne kadar olduğunu görmekteyiz.

Ülkemiz londra 2012 olimpiyatlarına göndermiş olduğu 16 branşta 181 sporcumuzu uğurlarken medyanın ve devlet kurumlarının göstermiş olduğu ilgiyi taktirle karşıladım ama bunun yanında sporcularımıza yapılan madalya telkinlerinin de ayyuka çıkmasına çok üzüldüm.

Sporcularımızı uğurlarken yapılan röpörtajlarda ısrarla rekor varmı? Madalya varmı? soruları karşısında sporcularımızın mahçubiyet içeren bir tavır sergilemeleri sporcularımızın eksikliği yanında kendi ve rakiplerinin seviyelerini iyi tesbir etmiş olmalarından kaynaklanmakta olduğunun bunun yanında medya ve bürokratlarımızında oimpiyat ruhundan ne kadar uzak olduklarını göstermektedir.

Temel olarak bilinmesi gereken en önemli unsur olimpiyat ruhunun ve spor bilincinin ülke halkına ne kadar aşılandığı değil ,bütün kurum ve kuruluşların ve özellikle medyanın bu konuda belirli seviyeye gelerek bakış açılarının da adam gibi bir olgunlaşma sürecine girmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sporcularımızı londraya uğurladık bazıları güzel dereceler yaparken bir çoğu elenmektedir,önemli olan bu noktadan sonra verilecek desteğin ve halkın ve kurumların büründüğü kültürün (medya dahil)tepkisinin ne kadar olumlu seviyede olacağıdır.

Başarılı sporcuları hava alanında karşılayıp başarısız sporcuyu yalnız bırakmakla bu iş doğru olmaz.

Benim tavsiyem bütün sporcularımızı nasıl topluca uğurladıysak toplu bir şekilde başarılı da olsa başarısız da olsa onları bağrımıza basabilmektir.

İşte gerçek olimpiyat bu ruhu ve gerçek erdemlilik budur ,bu durum ülkemizin gerçek olimpiyat ruhunu ortaya koyarak dünyaya tarihi ve farklılık içeren gerçek imaj olacaktır.selam ve dua ile.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(1,9 puan)/68
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Metin Hasırcı
Şehir

23.08.2012

1948 Londra olimpiyatları,64 yıl sonra 2012 olimpiyatları 1948 de greko romen ve serbest stil güreşlerde 15 altun madalya, Türkiye 1. ve çok partili hayata geçeli iki sene olmuş. Üç minderde güreiçmiz var. Yaşar doğu, Celal Atik, Gazanfer Bilgeson ikisi tuşları yapmışlar rakiplerinin üstündeler Yaşar Doğu'nun tuşunu bekliyorlar. O da tuşunu yapıyor. Bu şampiyonlar sporcu ahlakını milli ahlakımızla birleştirmişlerdi. Hepsi rahmetli oldu. Fiemanillah.
      Beğen (0)          Beğenme (1) 
ekrem eskioglu
istanbul

23.08.2012

çok gereksiz yazılar yaa hocam ayıp
      Beğen (4)          Beğenme (1)