Polise 'canlı teşhis' müdürün işgüzarlığı

31.07.2012 09:46:53

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hatay'da polislerin milletvekili oğlu tarafından teşhis edildiğini gösteren görüntülerin incelenmesi için Başbakan Erdoğan'ın talimat vereceğini söyledi.Bakanlar Kurulu dün Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. 4.5 saat süren toplantıda, başta Suriye olmak üzere, Hatay'daki yaşanan 'canlı polis teşhisi' ve Malatya'da Alevi-Sünni çatışması çıkarmak yapılan provokasyon gibi konular değerlendirildi. Toplantının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Arınç özetle şunları kaydetti:

YAKIŞIKSIZ BİR DAVRANIŞ

Hatay'da milletvekili oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nun darbedildiği iddiası üzerine emniyet mensuplarının teşhis edilmesi için oluşturulan tablo Emniyet Müdürü'nün yaptığı işgüzarlıktır, beceriksizliktir, yakışıksız bir davranıştır. Bizim gördüğümüz zaman nefret ettiğimiz fotoğraf veya görüntüde, Emniyet Müdürü rütbeli olana 'sen rütbeni çıkar' diyor. Bu çok küçültücü, aşağılayıcı bir davranış. Milletvekilimizin bu olayda ne kadar dahli var, bunu bilmiyoruz. Teşhis yüzleşme yapılabilir ama bunun yolları vardır. Burada polis memurlarına karşı onları bir suçlu gibi dizmek doğru değildir. Milletvekili çocuğunun oraya gitmesi, yanına danışmanını alması da doğru değildir. Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı olaya ilişkin Bakanlar Kurulu'na bilgi verdi. Sayın Başbakan MKYK toplantısında olayın araştırılması için parti kurullarına talimat verecek.

9 PARÇA ÇIKARILDI

Suriye'nin düşürdüğü uçağımızın özellikle çıkarılması gerektiği belirtilen 9 kritik parçasın tamamı çıkarılmıştır. Uçak enkazından radar ikaz alıcısı ve sağ motor kompresör giriş kısmı, kuyruk kısmı, sağ, sol motor kompresör kısmı, sağ dış kanat, sağ kanatçık bölgesi gibi malzemelerin başarılı şekilde çıkarıldı. İnceleme bittiğinde sonuçların kamuoyuna açıklanacak.

DAVUTOĞLU'NUN ZİYARETİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Çarşamba günü Kuzey Irak'a yapacağı ziyarette, sadece Suriye konusunun değil, Türkiye ile otonom yönetim arasındaki bütün ilişkiler de gözden geçirilecek. Suriye'nin Kuzeyi'ndeki bir takım bölgelerde bir takım örgütlerin taşkınlık yapma gibi eylemleri görüşmede daha da bir ağırlık kazanabilir.

MALATYA OLAYI İNCELENDİ

Malatya'da Alevi bir vatandaşın evinin önünde Ramazan davulcusuyla tartışması sonucucu çıktığı iddia eden olayları da ele aldık. Olay amaçlandığı kadar vahim bir olay değil. Ortada olayı toplarsanız bir kavgadan ibaret. Yatışmıştır. Alevi-Sünni kavgasına yol açabilecek bir kıvılcım dahi yoktur. Ama güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri de alıyorlar, alacaklar.

Teşhisçi müdür askıda kaldı

Hatay'da yaşanan görüntülerin müsebbibi olduğu iddia edilen Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz'un, Emniyet Müdür Yardımcılığı'na getirilmesine ilişkin atama askıya alındı. Hatay Valiliği'nden yapılan açıklama 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Marangoz'un kanunen ilçelerde görevlendirilemeyeceğinden rütbesine uygun olarak Hatay Emniyet Müdür Yardımcılığı'na tayin edildiği bildirildi. Açıklamada 'Tayin sırasında, kamuoyuna yansıyan görüntülerin olduğu henüz bilinmemekteydi. Emniyet Genel Müdürlüğü konunun araştırılması için 2 polis başmüfettişi görevlendirmiştir. Bu nedenle, Hatay Emniyet Müdür Yardımcılığı'na yapılmış olan ataması müfettişlerin raporu tamamlanıncaya kadar askıya alınmıştır' denildi.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/18
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500