İzmir 2020 için hazır

04.05.2012 08:24:26

Vicente Loscertales, 2020 adaylık süreci için olumlu konuştu.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vicente Loscertales, EXPO 2020 adaylık sürecinde İzmir'in güçlü bir örgütlenme oluşturduğunu belirterek, ''Umarım bu sefer başarılı olacağız'' dedi. Loscertales, İzmir'de EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi üyeleriyle biraraya geldi.

Loscertales, İzmir'in 2015 deneyiminin ardından tekrar aday olması kararını olumlu karşıladıklarını, 2020 için yapılan hazırlıkları yerinde görmek amacıyla Türkiye'ye geldiğini, yaptığı gözlemlerden Türkiye'nin 2015 deneyimini iyi kullandığını gördüğünü ifade etti.

Adaylığa bakanların verdiği desteği de etkileyici bulduğunu kaydeden Loscertales, şöyle konuştu:
''Son derece güçlü bir komite oluşturulduğunu görüyorum. Temanız olan sağlık konusuna çok yakınsınız. Çünkü sağlık konusu, Türkiye'nin başarılarından biri. Sağlık konusunda büyük çabalar gösterdiniz, sağlık sisteminizi son derece iyi bir şekilde değiştirdiniz. Bu nedenle artık tüm dünyayı buraya davet etmeniz gerekiyor. Tüm dünya buraya gelmeli ve sizin bu deneyiminizi onlara göstermeniz gerekiyor.
Burada sevdiğim çok fazla insanla tekrar görüştüm, dostum olarak gördüğüm insanlarla birlikte oldum. Tekrar çalışacağımız için çok mutluyum. Umarım bu sefer başarılı olacağız. Bunun için hepinizin çabası gerekiyor. Ben genel sekreter olarak danışmanım, bilgi ve tavsiyeler verebilirim. Fakat esas zafer, sizin çabanızla olacaktır. Benim dostluğuma her zaman güvenebilirsiniz.''

-Mehmet Öz de katılacak-

İzmir Valisi ve EXPO Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç ise EXPO 2015 sürecinin tamamlanmasının hemen ardından 2020 için çalışmaya başladıklarını bunun için adaylığını açıklayan ilk kent olduklarını belirterek, bugün yapılan temaslarda Loscertales ile yaptıkları çalışmaları paylaştıklarını söyledi.
Paris'te 12 Haziran'da yapılacak ikinci sunumda heyete Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın refakat edeceğini dile getiren Kıraç, ''Sunuma, Türkiye'nin dünyada sağlık sektöründeki en önemli yüzlerinden biri olan Mehmet Öz de katılacak'' dedi.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/54
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500