Çizgi Filmlerdeki tehlike: Subliminal mesajlar

23.11.2011 11:44:07

Bu konular hakkında daha önce bilgisi olmayan birçok insan var. Bilinçaltına ilişkin yapılan araştırmalar sonucunda, kişinin bilinçaltına istenilen bilgiyi-veriyi yüklemenin mümkün olduğu görülmüştür.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bu konular hakkında daha önce bilgisi olmayan birçok insan var. Bilinçaltına ilişkin yapılan araştırmalar sonucunda, kişinin bilinçaltına istenilen bilgiyi-veriyi yüklemenin mümkün olduğu görülmüştür. Burada asıl düşünülmesi gereken bilinçaltına işlenenlerin ne olduğudur. Maalesef insanların bilinçaltına kendileri ne istiyorsa onu yüklemeye çalışanlar yıllardır işbaşındalar.

Bilinçaltına gizli mesaj gönderme yöntemi çeşitli yollarla yapılabilmektedir.

Müzikte insan kulağının fark edemeyeceği ama bilinçaltına çok kolay şekilde ulaşan dalga boyu ile istenilen bilgiler kişilere yüklenebilmektedir.

Gözümüzün saniyede 24 kareyi algılayabildiğini bilenler, 25. Kareye istedikleri ürün, şekil veya empoze etmek istedikleri her şeyi yerleştirip bilinçaltına yükleme yapabilmektedir.

25. Kareye kola mesajı koyarak o ürünü size aldırtabilirler. Göz ve bilinç bunu algılamıyor ama bilinçaltı bunu hemen kaydedebiliyor. Savaş sırasında ele geçirilen radyo kanalında; kuran yayınının altına halka, “direnmeniz faydasız.” gibi mesajlar yerleştirildiğini biliyoruz.

1957 yılında market araştırmacısı James Vicary sinema ekranında çok hızlı bir şekilde parlayan mesajların insanların gıda üzerindeki tercihlerini etkilediğini belirtti. Ve ilk olarak “bilinçaltı reklam” (subliminal advertisement) tanımlamasını kullandı. Vicary, yaptığı araştırmada takistoskop adı verilen cihazla filmlerin arasına “Caca Cola İç” “Patlamış Mısır Ye” mesajları yerleştirdi. Bu mesajlar saniyenin 1/3000 kadar kısa bir sürede görünüyor ve her 5 saniyede bir tekrarlanıyordu. Bu filmin arkasından New Jersey’deki Cola satışlarının % 18,1 ile % 57,5 arasında arttığı gözlemlenmiştir.

Kendi inançlarını, düşüncelerini bize empoze etmeye çalışanlar bu yöntemi korkunç bir şekilde uygulamaktadırlar. İşin en korkunç tarafı çocuklarımızın bu yolla bilinçaltlarına yeni inançlar, sapkın fikirler ve düşünceler empoze etmeye çalışılmasıdır. Çocuklarımıza izlettiğimiz çizgi filmlerin bu konuda masum olmadığı birçok kez ispatlanmıştır. Nasıl mı? Bir örnek:

Normal bir çizgi film gibi duruyor ama ağır çekimde izlediğiniz zaman arka planda çıplak kadın resmi göze çarpıyor. Bunun gibi birçok çizgi filmde cinsel içerikli mesajlar çocuklarımızın bilinçaltına işlenmektedir.

Bu sayfaya koyamayacağımız her türlü cinsel sapkınlık görüntüsünü görmek mümkündür.

Ayrıca bazı gizli örgütlerin kendi inançlarını empoze etmek için, kendileri açısından önemli gördükleri işaretleri, ritüelleri (ayinler, 666 sayısı, şeytan, üçgen, her şeyi gören göz vb.) istedikleri her yere; binalara, şarkılara, kliplere, çizgi filmlere, sinema filmlerine, satılan ürünlere yerleştirebilmektedirler.

Böylece kendi inançlarını bir gün tüm dünyaya kabul ettirme eğilimindedirler. Bu şekilde toplumları dizayn etmeyi planlamaktadırlar. Bu dizayn etme planlarını Müslüman ülkeleri bozmada da kullanmaktadırlar. Birçok şarkının içinde bizim inançlarımıza ters olan sözler yerleştirmektedirler. (ör: Rihanna umbrella: Bu parçada haşa Allah’ın olmadığı iması sözlerin arasında gizlenmiştir.) Bir inancın ürünü olan “her şeyi gören göz” neredeyse her yere gizlenmiş durumadır.


Şekil 1: Her şeyi gören göz

Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. İnternette bununla ilgili araştırma yaparsanız gözünüze inanamayacağınız görüntülerle karşılaşacaksınız. En masum görünen çizgi filmlerde bile nelerin gizlendiğini, çocuklarımıza ve bize nelerin empoze edilmeye çalışıldığına inanmayacaksınız.

Masum bir şekilde eğlenerek izlediğimiz kliplerde hangi ayinlerin yapıldığını, kendilerince anlamlı olan işaretlerin bize nasıl devamlı gösterildiğini, pornografik görüntülerin çizgi filmlerle çocuklarımızın bilinçaltına nasıl sokulmaya çalışıldığını,inançlarımızı yok etmek için ne kadar çaba gösterildiğini, bayılarak izlediğimiz Hollywood filmlerinde nelerin bilinçli bir şekilde bizlere aktarıldığını göreceksiniz.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/14
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
gerçekler
Şehir

29.07.2012

youtube da 'müzik endüstrisi deşifre' yazıp çıkan 10ar dakikalık 17 bölümlük videoyu izlemenizi tavsiye ederim.uyanık olmalıyız kesinlikle yabancı müzik dinlememeliyiz,özellikle yabancı filmleri mümkün olduğu kadar azaltmalıyız
      Beğen (5)          Beğenme (0) 
medde
istanbul

29.07.2012

Bu konuyu gündeme getirmenize sevindim. biz arkdaşlarla bu konuda 1-2 yıldır araştırma ve bilinçlendirme yapıyoruz. çevremizi tvlerden çizgi filmlerden uzak tutmaya çalışıyoruz. kendi ülkemizdede insanlar bu gizli (artık deşifre oldular ve saklamıyorlar) cemaatlere hizmet etmektedir. tv lerin en çok izlendiği bir ülke olduğumuzdan bu programlar hakkında ciddi bilinçlendirme çalışması yapılması gerektiği kanaatindeyim. saygılarımla
      Beğen (5)          Beğenme (0)