Gelecek ve Gayretler

11.10.2011 12:11:03

Muhterem Şeyh Nâzım; doksanı bulan yaşıyla neler gördü neler. Bir de ehl-i keşif olduğu göz önüne alınırsa tavsiyeleri yabana atılamaz.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Muhterem Şeyh Nâzım; doksanı bulan yaşıyla neler gördü neler. Bir de ehl-i keşif olduğu göz önüne alınırsa tavsiyeleri yabana atılamaz. İstikbalimize gelince de, büyük bir savaşın patlayacağı, Siyonist planlar dâhilinde kendini göstermektedir. Ancak; büyük savaşa, daha küçük savaşlar ve anlaşmazlıklar çıkarılarak gidilme görüntüsü hissediliyor.

Bir kaç yıl evvel; "Metal Fırtına 1"isimli füturist bir kitap okumuştum. Bu kitap da, ABD'nin 6. filosunun; Türkiye ile Kıbrıs arasına gireceğini, ülkemizin donanmasını Kıbrıs'a yaklaştırmayacağını.

Uçak gemisindeki uçaklarıyla hava yolumuzu keseceği, böylece Kıbrıs'ı alacağı ve bizim oradaki Kolordumuza kıyacağını yazmaktaydı. Allah(c.c)ülkemizi; böyle kalleşçe ve zalimce tuzaklardan muhafaza buyursun. Fakat, târihin en büyük milleti olan milletimiz de,bu büyüklüğünü herhâl ü kâr da, göstermekten geri kalmayacaktır.

Biz, başka milletlere benzemeyiz. Sıkılı yumruk gibi olup, ne dış düşmanı, ne de işbirlikçilerine, haince planlarını tatbike fırsat vermemek için, kanımızı son damlasına kadar akıtırız.

Allah(c.c) Zafer İslam’ındır! Demektedir ve Rabbimizin dediği olacaktır. Değerli ilim insanı Oya Akgönenç hanımefendi bir yazısında; Venezuella Devlet Başkanı Chavez'in; Libya ve Kaddafi hakkındaki beyanını şöyle nakletmiş:"..Onu, kötülemeyeceğim,arkadaşım dediğim, dost olduğumu söylediğim, birisi hakkında böylesine adice konuşursam,korkağın teki olurum, ben bunu yapmayacağım."

Bu sözler; Chavez'in devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasından alınmış bir kesittir. Bu konuşmada; Hugo Chavez, Libya ve Albay Kaddafi hakkında konuşmaktadır. Chavez, 21 Ağustos Pazar günü yaptığı açıklamada şunları da söylemiştir: "Libya'ya karşı bir yalanlar saldırısı yürütülmektedir. Ben; bunlara inanarak, Kaddafi'yi kötüleyecek veya aleyhinde konuşacak değilim. Bunu yaparsam, dostum olan birini kötülersem, asıl o zaman korkak biri olurum". Sonra da şöyle devam etmiştir:

- Bilmediğimiz pek çok oyun dönüyor o bölgede...

- NATO hürriyetler için değil, Batı'nın çıkarlarını korumak için saldırılar düzenliyor...

- ABD donanmasını ve hava güçlerini, Libya kıyılarına iyice yaklaştırmış. Bunun sebebini anlamak güç.

Libya; her hangi bir kimseye savaş mı ilan etmiş?

- Yapılanlar, Libya'nın elindeki muazzam petrol kaynaklarını kontrol altına almak içindir. Yarın başka ülkeler de, aynı saldırışa tabii tutulacaklardır. Biz de; petrol zengini bir ülkeyiz ve benzer durumda sonuna kadar savaşa hazırız." Demiş Sayın Chavez.

Evet, Sayın Akgönenç, son derece nezaket içinde:" kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" der gibi klasik hatırlatma yapmıyor. Ya ne yapıyor? Yapılması lâzım gelenin bu olduğunu, hatırlatıyorlar. Kime mi? Ülke temsilcilerine bana kalırsa.

Siz ne dersiniz sevgili okurlarım?

BİLKA'NIN PİLAV GÜNÜ:

Geçtiğimiz Pazar günü, Bilge Kadın Araştırma Merkezi, kuruluşunun yıldönümünü Eyüp Sultan Konağı Restaurant'da te'sit etti. Tarihi bir mekân ve Erbakan Hocamız merhumun ifadesi gibi," Halid İbni Zeyd Eyyüb Sultan Hazretlerinin dizinin dibinde bir yer di. Personel ve yönetim, yapıya uygun, güzel insanlar, mültefit ve mükrim kimseler.

Samimi ve hoş görüsü ziyade bir topluluk. Sunumdan sonra Sayın başkan Avukat Alev Sezen hanımefendi başkanımız, çok ve ciz bir konuşma ile açılışı yaptı. Değerli hanımefendi bir kızımız, teşerrüf edenlere, tanıtım için tek tek mikrofonu ellerimize teslim etti. Sami mi ve mütevazı insanlar, bir iki cümlecik ifadelerle mütevazi olmanın nasıl gösterilebileceğini sergilediler.

Bendeniz ise, mekandan çok etkilendiğimden olacak, dönüp mâziye bir atfu nazar eyledim. Alasonyalı Hacı Cemal(Öğüt)merhum, kaleme aldığı Eyüp Sultan adlı eseri için 1940'lı yıllarda, Eyüb Sultan Câmiinin hanım cemaatine der ki: "hanımefendiler; ben Hazreti Eyüb Sultan'ı yazdım.

Beyefendilerinize söyleyiniz, sizlere para versinler bu kitabı sizler bastırın der." Devam ettim: Alasonyalı Hacı Cemal Efendi, aile yapısının muhkematına çok önem veren bir zat olarak, Müslümanların o yıllarda hiçbir şeye karışmadığı zaman diliminde, Müslümanlığın temeli olan ailenin sarsılmamasını esas almış ve Eyüb Sultan Camii hanım cemaati, Hoca efendinin ümidini boşa çıkarmayan bir cemaat olduğunu ispat etti.

Hacı Cemal Efendi merhum, İstanbul'un işgali esnasında milli mukavemetin, Beşiktaş'tan boğaz şeridinin sonuna kadar olan meskûn alan da, Kuvay-ı Milliyeyi organize eden bir Mücahid İmam'dı demek suretiyle, böyle olduğunu bilenlere hatırlatmış, bilmeyenlere de, tanıtmış oluyordum ki, İşte bu toplantı yerinin seçimin de o günlerden bir yel'in hissesi var galiba Alev Hanım ve arkadaşlarını bu organizasyonları için tebrik ediyorum. Deyip sözlerimi tamamladım.

Bilka'nın büyük hizmetlerine şahid olacağız gibi geliyor bana.

Allah(c.c)hizmetlerini meşkûr, gayretlerini kavi ömürlerini muammer eylesin. Başkan Alev SEZEN (Avukat, Adli Bilimler Uzmanı), Hanife BİLGİN (Eğitimci), Selma ÇAKIR (Muhasebe), Nilüfer AKÇETİN (istatistik Uzmanı), Nuran ASILEREN (Finans), Ayşe KARADAĞ (Kimya Mühendisi), Özlem İŞÇİ (Halkla İlişkiler, İşletme) Bu idare heyetine başarılar diliyorum. Ayrıca Başkanımızın muhterem eşi Avukat Murat Sezen Bey evladımıza gösterdiği nezaket ve ilgileri için müteşekkirim.

Fiemanillah.

BİZE GELENLER:
"Altaylardan Hira'ya Türk- İslam Dostluğu" yazar Oğuz Çetinoğlu tecrübeli ve olgun bir yaş ile kaleme almış 560 sayfalık bir kitap. Haylice de soruşturmuş yanlışları işarete çalışmış. Kolay bir konu değil. Fakat araştırmanın mühim zevatın kanaatleri alınarak yapılmış olması kitaba değer katmış diyebiliriz.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,2 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500