Liseliler arası kısa filim ödülleri sahiplerini buldu

10.10.2011 11:02:37

İstanbul Lisesi, lise öğrencileri arasında düzenlenen ilk ve tek ulusal kısa film yarışmasında 6. kez ödüller törenle verildi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Türkiyenin seçkin okullarından olan İstanbul Lisesi 6 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiyedeki lise öğrencileri arasında düzenlenen ilk ve tek ulusal kısa film yarışması olma özelliğine sahip olan Liseler Arası Kısa Film Yarışmasını bu sene de tüm Türkiye genelinde devam ettiriyor.

Amacı öğrencilere genç yaştan itibaren sinema sevgisi kazandırarak Türk sinemasının geleceğine katkıda bulunmak olan yarışma, genç yönetmen adaylarına fırsatlar sunuyor. İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması tüm lise öğrencilerini film çekmeye davet ediyor. Sinema çevreleri tarafından büyük takdir gören yarışma, bu sene, Kayseriden Antalyaya, İzmirden Gaziantepe; ülkemizin dört bir yanından gelen 124 kısa filme ev sahipliği yaptı.

Bu sene yarışma jürisinde; Erkan CAN, Serra YILMAZ, Güven KIRAÇ, Ruhi SARI, Hasibe EREN, Bennu YILDIRIMLAR, Serdar ORÇİN, Akasya ASILTÜRKMEN; senarist ve yönetmen Ümit ÜNAL; yönetmen Selim DEMİRDELEN, Selim EVCİ; sinema eleştirmeni ve yazar Yekta KOPAN, Yeşim TABAK, Ceylan ÖZÇELİK; İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan KANDEMİR, CNBC-E Dergisi sinema editörü Süha ÇALKIVİK ve İELEV Genel Müdürü Kemal Kafadar yer aldı.

8 Haziran Salı gecesi okulumuzda düzenlenen ödül töreninde, jüri değerlendirmesi sonucu birinci seçilen yönetmene HD kamera, ikinci seçilen yönetmene dijital fotoğraf makinesi, üçüncü seçilen yönetmene IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi çeşitli ödüller verildi.

Bu seneki yarışmada dereceye giren yönetmenler ve filmleri:

1.lik Ödülü: İstanbul, Şişli Terakki Vakfı Lisesi - Burak Çevik - 3 İmza
2.lik Ödülü: Trabzon, Yunus Emre Lisesi - Eren Can Çam - Giriftar
3.lük Ödülü: İstanbul, Kadıköy Anadolu Lisesi - Asya Ece Uzmay - Sahne
Mansiyon Ödülleri:
- İstanbul, İstanbul Lisesi - Gülce Turan - Ressentiment
- İstanbul, Adile Mermerci Anadolu Lisesi - Dilan Balku - Salıncak (Animasyon)

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500