Hem Asya'da, hem Avrupa'da etkileyici bir

10.10.2011 10:44:40

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun; ödüllü oyun yazarı Ayşe Bayramoğlu'nun kaleme aldığı, usta tiyatro oyuncusu Tilbe Saran'ın yönetmenliğini üstlendiği oyunu 'Düğün'

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun; ödüllü oyun yazarı Ayşe Bayramoğlu'nun kaleme aldığı, usta tiyatro oyuncusu Tilbe Saran'ın yönetmenliğini üstlendiği oyunu "Düğün"; 21 Ekim Cuma akşamı saat 20:30'da İstanbul-Asya yakasında Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi'nde, 22 Ekim Cumartesi günü saat 15:00'te ise Avrupa yakasında Profilo Kültür Merkezi'nde sahnelenecek! Oyunculardan teknik ekibe kadar tüm kadrosu kadınlardan oluşan oyun; kadınların hem mağdur, hem de fail oldukları ataerkil sistemi ve içselleştirilerek sürekli yeniden üretilen şiddeti tiyatro sahnesine taşıyor.

Nisan ayında prömiyeri gerçekleştirilen, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun iddialı yapımı "Düğün"; güçlü oyunculukları ve çarpıcı mesajları ile beğeni topluyor. Kadınları, kadınların güçlerini, güçsüzlüklerini, zorluklarla karşılaştıklarında bunları çözme yöntemlerini, kadınlık hallerini anlatan bir oyun olan "Düğün"; toplumda "kadın" olmanın çeşitli sıkıntılarını yaşamış, farklı köken ve yaşlardan dört kadının, Tilbe Saran, Ayşe Bayramoğlu, Evren Ercan ve Eda Çatalçam'ın bir araya gelerek ortak dertlerine dair bir farkındalık yaratma çabasından doğdu. Tilbe Saran'ın ilk yönetmenlik denemesi olan "Düğün"ü, "Tiyatro 2010 Ödülleri"nde "Yılın Yazarı" ödülü kazanan Ayşe Bayramoğlu kaleme alırken; oyunculardan teknik ekibe herkesin de metne farklı katkıları oldu.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500