Fotofest'te Büyük Yarış Başladı

10.10.2011 17:10:30

Bursa'da, 15 Ekim Cumartesi günü başlayacak olan '1.Uluslararası Fotoğraf Festivali' (FotoFest) kapsamında düzenlenen ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarına gönderilen eserler, profesyonel sanatçılardan oluşan jüri tarafından değerlendiriliyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret Borsası'nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen FotoFest kapsamındaki ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan eserler değerlendirilmeye başlandı.

Uluslararası fotoğraf yarışmasına yurtiçi ve yurtdışından katılan yüzlerce eser, Devlet Sanatçısı ve Fotoğrafçı Ozan Sağdıç, Sanat Yönetmeni Küratör Gültekin Çizgen, Küratör ve Fotoğraf Sanatçısı Jason Eskenazi, BUFSAD Kurucu Başkanı Nihat Küçük ve Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Ceyhun İrgil tarafından büyük bir dikkatle incelendi.

'Geçmişten Geleceğe Bursa' temalı ulusal fotoğraf yarışmasına katılan eserler de Kocaeli Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü Başkanı Özer Kanburoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü Öğretim Üyesi Emre İkizler, AFIAP, Hon.FBPS'den Fotoğraf Sanatçısı Reha Bilir, BUFSAD Eski Başkanı Güven Aktaş ve Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu'ndan Koray Türkay tarafından değerlendiriliyor.

Fotoğrafa gönül verenlerin gönderdikleri eserleri tek tek inceleyen jüri üyeleri, en iyi kareyi bulmak için titiz bir çalışma sergiliyor.
(Cihan Haber Ajansı)

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,5 puan)/8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500