Alternatif namaz KCK emriyle başlamış

07.10.2011 15:08:34

İstanbul'daki operasyon alternatif namaz rezaletinin KCK'nın emri ile başlatıldığını ortaya koydu. KCK'lının BDP yöneticisine teravih namazı talimatı dinlemeye takıldı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Yusuf Gülbakan'ın haberi

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'nın namaz provokasyonlarından biri daha ortaya çıktı. İstanbul'da yapılan KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınan bir kişinin BDP Avcılar ilçe başkanına 'BDP binasında teravih kıldıralım' emri verdiği teknik takibe takıldı.

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen KCK operasyonunda gözaltına alınan Taylan adlı şüpheli ve BDP Avcılar İlçe Başkanı H. D. arasında geçen 'alternatif namaz' konuşması camileri boykotun iç yüzünü gözler önüne serdi. İmamların cemaati yönlendirdiği iddiasıyla camileri protesto eden BDP'lilerin boykot görüşmelerinde halkın camiye gitmesini önlemek için alternatif namaz kıldırılması isteniyor.

BDP BİNASINDA TERAVİH NAMAZI!


BDP ilçe başkanı H.D. ile KCK üyesi olmaktan gözaltına alınan Taylan adlı kişi arasında geçen konuşmada H.D.'den BDP binasında teravih namazı kıldırılması isteniyor. Taylan'ın bu isteğine direnen ilçe başkanı H.D. ise "Sen şimdi başka cami açsan olmaz ama dışarda meydanda alanda kılıyorsun o başkadır. Onu bir görüşeyim yarın seni ararım" cevabını veriyor.İşte o görüşmeler

H.D.: Söyle


Taylan: Biilmem sen nasıl görürsün arkadaş butemsilciliğimizin üstünü diyoruz biz buakşam hacıdan kiralayalım. Biz teravih namazını burada kıldıralım. Bize birimam lazımdır ha, nasıl olur?

H.D.: Orası bir din yeridir ha. Cami değildir.

Taylan: Arkadaş sivil teravih namazı ha. E dışarısı cami midir?Biz dışarıda namaz kılıyoruz Cuma namazını arkadaş.

H.D.: Kardeşim olmaz yani orası bir dini dini siyasete aletedemeyiz ha.

Taylan: Hı?

Vallahi arkadaş bizim bir sorunumuz imam kalıyor ha imamı da halledersek biz aslındateravih namazını burada kıldırabiliriz ha.

H.D. :Bilmiyorum.

Taylan: Ama biz camileri protesto boykot etmiyor muyuz arkadaş?

Kamu binalarını işgal edeceklerdi

PKK'nın çatı yapısı olan KCK'ya yönelik yapılan operasyonda ele geçirilen belgeler terör örgütü yandaşlarının İstanbul'da kamu binalarını işgal eylemine hazırlandıklarını ortaya koydu.

KCK mensuplarının 12 Eylül 2011 günü BDP il binasında gerçekleştirdikleri Kent Meclisi toplantısına ait ses kayıtlarına göre, valilik, kaymakamlık ve ilçe emniyet müdürlükleri KCK üyeleri tarafından işgal edilecekti. İran ve ABD büyükelçiliğinin yanı sıra sinegog gösteriler yapma kararı alan PKK yandaşlarının kayıtlarda 'İstanbul'da darbe yapılım' dedikleri dikkati çekti. İşte o ses kaydından bazı satır başları:

•Başkan özgür olmayana kadar bu mücadele devam edecektir. Bizim istediğimiz bizim başkanımızın özgür bırakılmasıdır.

•İstanbul ilinde sesimiz çıkşın. İlçe başkanlığı kravat bağlama değildir. Savaş var bugün sen de bunun içinde kalacaksın.

•Büyükelçiliklerin önünde haftada bir gün oturmalıyız. Amerika elçiliği buralarda duyarlı olmayız mademki gaz job yiyoruz "ses getirecek eylem yapalım köprümü keseceğiz valiliklerimi işgal edeceğiz kaymakamlıklarımı işgal edeceğiz belediyeleri mi ilçe emniyetlerimi" artık 10 kişi olsun arkadaşlar

•Hakkari, Diyarbakır, Van kırsalda darbe yaptı. Bizde burada İstanbul olarak yapalım.

41 zanlıya tutuklama talebi

KCK'ya yönelik operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 100 kişiden 43'ü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne çıkarıldı. Sorgunun ardından savcılık zanlılardan 41'ini tutuklama talebiyle mahkemeye sevketti.

Öte yandan adliye çevresinde de güvenlik önlemleri arttırıldı. Adliyeye çıkan tüm sokaklar kapatılırken duruşmaya gelenler için arama noktası oluşturuldu. Adliyeye gelenler kimlikleri kontrol edilerek ve üstleri aranarak adliyeye alındı. Öte yandan BDP, KCK'ya yönelik operasyonlarda bugüne kadar 7 bin 748 şüphelinin gözaltına alındığını, bunlardan 3 bin 895'inin tutuklandığını açıkladı. BDP'nin Hukuk ve İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Kürt sorununu çözmede basiretsizlik örneği gösterdiğini öne sürdüğü hükümetin, Başbakan'ın çağrı ve talimatlarıyla partilerini saldırılarıların ölçüsüz devam ettiğini ileri sürdü. Beştaş, "14 Nisan 2009 tarihinden bugüne 7 bin 748 kişi gözaltına alındı, 3 bin 895 tutuklama gerçekleştirildi" dedi.

YENİ ŞAFAK

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500