Saadet’ten Cumhurbaşkanı’na nostaljik fotoğraf

06.10.2011 17:10:17

Kamalak tarafından Cumhurbaşkanı Gül’e siyasete ilk başladığı yıllarda, Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile çekilmiş, çerçeveli bir fotoğraf da hediye edildi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Baş Danışmanı Şevket Kazan, Genel Başkan Yardımcıları Lütfi Yalman, Temel Karamollaoğlu ve Mustafa Yılmaz’dan oluşan Saadet Partisi heyetini kabul etti.

Ziyarette Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin yeni anayasaya ilişkin temel görüşlerinin yer aldığı bir rapor sundu. Ayrıca Refah Partisi ve Fazilet Partisi döneminde hazırlanan anayasa taslak metinleri de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunuldu.Kamalak tarafından Cumhurbaşkanı Gül’e siyasete ilk başladığı yıllarda, Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile çekilmiş, çerçeveli bir fotoğraf da hediye edildi. Kamalak, ziyaret sonrası görüşmeye ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Sayın Cumhurbaşkanımıza Merhum Liderimiz Erbakan ile birlikte çekilmiş fotoğrafını takdim ettik. Duygulandık tabi. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanı bu ocakta yetişmiş bir kişidir. ‘Sayın Hocamızın hepimizin üzerinde hakkı var’ dediler. Görüşmemizde Erbakan hocamız ile ilgili bir müze kurulması gündeme geldi. Ana hatlarıyla hasret giderdik. Sayın Cumhurbaşkanı bu ocakta yetişmiş biridir. Hasbihal ettik, ülkenin genel durumunu değerlendirdik” dedi.

Ziyarette yeni anayasa çalışmalarının da gündeme geldiğini kaydeden Kamalak, Saadet Partisi olarak kendilerinin temel görüşlerinin yer aldığı bir raporu Cumhurbaşkanı Gül’e sunduklarını söyledi. Kamalak, “Milli Görüş’ün ve onun temsilcisi olan Saadet Partisi’nin anayasaya ilişkin görüşlerini ve düşüncelerini içeren bir dosya takdim ettik. Tüm milletimizin ortak arzusunun yeni bir anayasadan yana olduğunu belirttik. Zaten kendileri de aynı düşüncedeydiler. Bu hususlar ana hatlarıyla dile getirildi. Sayın Şevket Kazan Bey yeni anayasa ilişkin önce usul engellerinin aşılması gerektiğini belirtti. Anayasa’nın 175’inci maddesinde mutlaka bir değişiklik yapılması gerekliliğini ifade etti” açıklamasında bulundu.

Kamalak, görüşmede gündeme gelen yeni anayasaya ilişkin son olarak da şunları ifade etti: “Bütün milletin ortak arzusunun ve parlamentonun yeni bir anayasadan yana olduğu ifade edildi. Sayın Cumhurbaşkanı da sıfır tabanlı bir anayasa yapmak gerektiğini ifade ettiler. Yani anayasada değişiklik yapma biçiminde değil yepyeni bir anayasa hazırlamanın daha uygun olacağı ifade edildi. Bizim de kanaatimiz budur. Cumhurbaşkanımızın görüşü de bu yöndedir.”


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,9 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
gazi
sivas

07.10.2011

ne farkın var dışladıkda ne oldu yüzde 1 aldık milli görüşçümü kaldı
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
İsminiz
Şehir

07.10.2011

Bizler AKP'yle farkımızı anlatmak için kendimizi yorarken; başkanımız adeta biz biriz mesajı vermiş. 'bizler yenilmiş bir medeniyetin çocuklarıyız' bu sözler Abdullah Gül'e ait değil mi?
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
mahir
istanbul

07.10.2011

hocam özledik seni.Allah gani gani rahmet eylesin
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
ramazan
İstanbul

07.10.2011

Yaşa kamalak.Sizin kadar anayasa çalışması olan var mıdır acaba.En hazır parti sizsiniz.
      Beğen (2)          Beğenme (0) 
halis
bayburt

07.10.2011

Çok güzel bir görüntü.Tarafları tebrik ediyorum...
      Beğen (1)          Beğenme (1)