Facebook'tan Symantec'e teşekkür

13.05.2011 10:45:50

Facebook, kullanıcıların özel bilgilerine ulaşabildiğini farkeden ve kamuoyuna duyuran Symantec'e teşekkür etti.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Facebook'un, reklamverenlerinin, kullanıcıların özel bilgilerine ulaşabildiğine dair rapor hakkında yaptığı açıklamada, konuyu gündeme getiren Symantec'e teşekkür edildi.

"Kendileriyle işbirliğine giderek konuya hızlıca açıklık getirmeye çalıştık ancak, maalesef açıkladıkları sonuç raporunda bazı hatalar yer alıyor" denilen açıklamada, yürütülen kapsamlı inceleme sonucuna göre söz konusu durum sonucunda kullanıcıların özel bilgilerinin üçüncü taraflara aktarıldığına dair herhangi bir bulgu olmadığı vurgulandı.

Açıklamada, "Öte yandan açıklanan rapor, Facebook reklam verenlerinin ve geliştiricilerinin kullanıcı bilgilerinin temini ve paylaşımı yoluyla Facebook ilkelerinin ihlalini yasaklayan sözleşme yükümlülüklerine bağlı olduklarını da görmezden gelmektedir. Sonuç olarak, developer blog sayfamız(developers.facebook.com/blog) üzerinden duyurduğumuz değişiklik, Symantec'in raporuna konu olan eski uygulama programlama arabirimini(API) devre dışı bırakmıştır" denildi.10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500