Osmanlı laleleri sergide

18.04.2011 11:49:25

Ünlü Ressam Metin Asağ'ın 'Ottoman Tulip ' temalı resim sergisi, 20 Nisan-20 Mayıs 2011 tarihlerinde 'Toprak Sanat Galerisi'nde sanat severlerle buluşuyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ünlü Ressam Metin Asağ'ın "Ottoman Tulip " temalı resim sergisi, 20 Nisan-20 Mayıs 2011 tarihlerinde 'Toprak Sanat Galerisi'nde sanat severlerle buluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafindan, 6.cısı gerçekleştirilen "İstanbul Lale Festivali" kapsamında Toprak Sanat Galerisi, Büyük Şehir Belediye Baskanı Kadir Topbaş'ın Destegi ve Katılımlarıyla, Ünlu Ressam Metin Asağ'in "Ottoman Tulip" temalı resim sergisini 20 Nisan - 20 Mayıs 2011 tarihlerinde Nişantaşı City's deki Toprak Sanat Galerisinde sanat severlerle buluşuyor.

Sergileri yurt içi ve yurt dışında büyük kitleler tarafından beğeniyle izlenen Türk resim sanatının önemli isimlerinden, METİN ASAĞ; Osmanlı’da Lale ile Anadoluda Lalenin, içsel,biçimsel,görsel kavramlarını içeriklendirebilecek sergi konseptinde lalenin İslam kültürü ile birlikte oluşturduğu cazibeye dikkat cekiyor. Dünya kültür tarihinin en hareketli ve zengin coğrafyalarından olan Anadolu ve Osmanlı uygarlığı topraklarından doğan sembollerle laleyi İstanbul'un binlerce yıllık geçmişinden günümüze, çağdaş bir yorumla, birçok tekniği bir arada kullanarak işliyor.Türkiye’yi sanat ile tanıtım projeleri kapsamında eserleri bazı Avrupa ülkelerinde İtalya, Yunanistan, İngiltere, Fransa yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirliği, Mısır, Rusya ve Kanada’da özel koleksiyon ve galerilerde yer alan Asağ, tablolarını Türk İslam sanatları, Anadolu Medeniyetleri, Mezopotamya, Ayasofya, Bizans ve Roma gibi doğu-batı uygarlıklarını içine alan temalar ışığında yapmaktadır.

Sergide tual üzeri yağlı boya, tekniğinden oluşan çeşitli ebatlarda ortalama 55 adet eser yer alacaktır.
Tarihler: 20 Nisan - 20 Mayıs 2011

Yer: Toprak Sanat Galerisi

Adres: City’s Alışveriş Merkezi Kat:5 (R Katı) Nişantaşı – İstanbul


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500