Bu filmler iştah açar

18.04.2011 11:54:28

Mutfak Dostları Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan 'En İyi Yemek Filmleri' etkinliği, izleyiciyi, 'hayatı devam ettirmek için değil sanat için' yemek eylemini sorguya çağırıyor

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

İstanbul Bilgi Üniversitesi "En İyi Yemek Filmleri" etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Mutfak Dostları Derneği'nin (MDD) işbirliği ile gerçekleştirilecek olan etkinlik, 4 Mayıs'ta İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde başlayacak. Mutfak Dostları Derneği üyesi ve sinema yazarı Atila Dorsay'ın seçtiği 8 film etkinlik kapsamında, Mayıs ayı süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere kampüsünde izlenebilecek.

MDD Başkanı Ahmet Örs "Bu yıl ilk kez büyük kitlelere hitap eden sinema sanatında yeme-içme konularına ağırlık veren filmleri kamuoyuna sunmayı arzu ettik." derken Atilla Dorsay, seçkiyi nasıl oluşturduklarını şöyle anlattı:

GÜZEL YEMEK SANAT ESERİDİR


"Seçtiğimiz filmlerin her biri, yemek olayının bir başka ve farklı yönüne eğiliyor. Ama temelde bunun hayatlarımız içindeki yerini, bizim de Mutfak Dostları Derneği olarak varlık nedenimize en uygun biçimde veriyor. Yani, yemek yemeyi sadece hayatta kalmak için başvurulan bir kaçınılmaz görev olmanın ötesinde, bir zevk, bir keyif, bir haz nesnesi, giderek bir sanat olarak sunuyorlar..."


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,1 puan)/11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500