Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü'nü yaptırın

24.01.2011 12:56:58

Bursa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, motorlu kara taşıt sürücülerine 'Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü'nü yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nden 'Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği' konusunda yapılan uyarıda, Çevre Kanunu'na göre motorlu kara taşıt sahipleri, egzoz gazı emisyon ölçümlerini yapmak ve sınır değerlerine uygunluğunu kontrol etmek zorunluluğuna vurgu yapıldı. Açıklamada, "Taşıt sahibi, egzoz gazı emisyon ölçüm pulunun ilgili bölüme yapıştırıldığı motorlu taşıt egzoz gazı emisyon ruhsatını taşıtında bulundurmak ve istenildiğinde ölçüm sonucunu belgeleyen çıktıyla birlikte denetim yetkilisine ibraz etmek zorundadır. Egzoz gazı emisyon ölçümlerinin devamının takibi amacıyla ruhsatın üzerinde egzoz gazı emisyon ölçüm pulu yapıştırma yeri dolana kadar tahrifat olmaksınız saklanması ve denetimlerde ibraz edilmesi zorunludur." denildi.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ile emniyet ve jandarma elemanlarından oluşan ekiplerce yapılacak denetimlerde ölçüm yapılması gereken periyotlarda egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmadığı tespit edilen motorlu kara taşıt sahibine Çevre Kanunu'nun 20. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen 710 TL idari para cezası, yönetmeliklerle belirlenen standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu kara taşıt sahiplerine ise 1422 TL. idari para cezası uygulanacak.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,5 puan)/10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500