Artık bir karar ver

24.12.2010 10:03:07

DP Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez, Tansu Çiller'in gelip gelmeyeceği yönündeki belirsizliğin partiye büyük zarar verdiğini belirtti. 'Bu söylentinin giderek vesayete dönüşme tehlikesi var' dedi

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Demokrat Parti, 15-16 Ocak'ta olağan genel kurulunu yapacak. Kongrede, DP'ye yeni katılımlar ve iltihaklar olması bekleniyor. Ama bu konuda en çok sözü edilen isim Tansu Çiller. Ufuk Söylemez'in bu konuda söyledikleri:


BELİRSİZLİK ZARARLI: Çok sayıda partili veya teşkilatlardan Sayın Tansu Çiller'in aday olmasının istendiğini biliyoruz. Çiller'in 8 yıldan beri AKP iktidarından beri siyasete ve parti faaliyetlerine mesafeli durduğunu izliyoruz. Söylentiler var. Ancak Çiller'in gelip gelmeyeceğiyle ilgili belirsizlik, partiye zarar veriyor. Giderek bir vesayete dönüşmesi tehlikesi var.HERKES ADAY OLABİLİR: Cindoruk, herkesin aday olabileceğini, Çiller'in de aday olmasından memnuniyet duyacağını söyledi. Bunun ötesinde daha özel bir davet yapılabilir mi? Siyaset biraz da heves, iddia ve mücadele işidir. Bölücü, hırsız, işbirlikçi olmayan herkese kapımız sonuna kadar açtık. Hiç kimseye siyasi rezervimiz yok. Kim gelirse memnun oluruz.

DEADLINE YILBAŞI: Çiller ve aday olacaklar için yılbaşı deadline, son tarih. Fazla gecikmesinin bir yararı yok.

YILMAZ VE AĞAR:
Yılmaz siyasette kararsız görünüyor. Dışarıda 3. şahıslara genel başkanlık teklif etmesi bizi rahatsız ediyor. Mehmet Ağar da siyasetten uzak görünüyor. Aktif siyaset yapacağına dair bize bir işaret gelmiş değil.


CİNDORUK FAKTÖRÜ: Hüsamettin Cindoruk, partiyi kongreye götürüyor. Daha ileri taşıyacak bir lider çıktığı zaman kendisinin de buna destek vereceğini açıkça söyledi. Bu olmazsa partiyi cami avlusuna terk etmez.


ÇOK DİL DEVLETİ ÇÖKERTİR:
Dil, bir milleti millet yapan en temel unsurdur. Çok dilli, çok kimlikli devletlerin tarihte yaşayamadığını gördük. Devlet eliyle ikinci bir milli kimlik inşasına sıcak bakmıyoruz.


TÜSİAD ALAYI: TÜSİAD Başkanı iyi niyetli olsa bile bu cumhuriyete meydan okuyan eli kanlı PKK'lıların sözcülüğünü yapan Osman Baydemir'le halay çekmesini yadırgadık. Onca teşvike rağmen Doğu ve Güneydoğu'ya 5 kuruşluk yatırım da yapmıyorlar.

AKP ÇOK RAHATSIZ
DP'nin varlığı iktidar ve Başbakan'ı oldukça rahatsız etti. Bizi parmağına batmış kıymık olarak görüyor. Başbakan, Erbakan hocanın Milli Görüş gömleğini çıkarıp Demirel'in merkez sağ gömleğini giymeye çalışıyor ama bu gömlek ona uymaz. Merkez sağın asıl sahipleri var.


BASINLA GÖRÜŞMEDİM

Tansu Çiller, DP ile ilgili hiçbir basın mensubuyla görüşmediğini, gazetelere beyanat vermediğini bildirdi. Çiller, yazılı açıklamasında, kongre sürecine ilişkin kendi beyanı gibi yazılan haberlerin bir haber ajansı kaynak gösterilerek gazetelerde yer aldığını, kendisine ait olmadığını kaydetti.


İLHAN KESİCİ BiLMECESİ

AKŞAM'a konuşan üst düzey bir DP kurmayı, CHP'den istifa eden İlhan Kesici'nin adaylığına sıcak bakıldığını belirtti ve 'Genel başkan olabilecek nitelikleri ve birikimi var. Partide Kesici ismine sıcak bakılıyor' dedi. İlhan Kesici ise adının DP Genel Başkan adayları arasında geçmesine ilişkin AKŞAM'ın sorusuna, 'Bu konuda konuşmak istemiyorum' demekle yetindi.


MEĞER HER ŞEY BİR 'ESPRİ'YMİŞ
CİNDORUK ile Demirel arasında ilginç bir telefon trafiği yaşandığı otaya çıktı. Güniz Sokak'tan ayrılırken, ısrarlı sorular üzerine Cindoruk 'Çiller'in başkan adaylığı bana göre yakın ihtimal' demişti. Konutun bahçesinde dile getirdiği bu sözleri canlı yayınlardan izleyen Demirel'in oldukça meraklandığı ve birkaç dakika önce birlikte olduğu Cindoruk'u telefonla aratıp, 'nereden çıktı Çiller ismi?' diye sorduğu belirtildi. Cindoruk'un da bu soruyu 'Ben orada sadece espri yaptım, basın ciddiye aldı' diye yanıtladığı ifade edildi.10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500