'Ankara il teşkilatı Lideri Erbakan'ın destekçisidir.'

25.09.2010 19:30:23

Saadet Partisi'nde Erbakan'a rağmen kongreye gitmeyerek tabanda çeşitli huzursuzluklara neden olan Kurtulmuş ve Ekibi'ne il teşkilatlarından da tepki artarak devam ediyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Engin Çelik'in Özel Haberi

Saadet Partisi'nde Erbakan'a rağmen kongreye gitmeyerek tabanda çeşitli huzursuzluklara neden olan Kurtulmuş ve Ekibi'ne il teşkilatlarından da tepki artarak devam ediyor.

Her fırsatta teşkilatların arkasında olduğunu iddia eden Kurtulmuş'un bu sözü iddiadan öteye gitmiyor.


Her geçen gün bir il teşkilatından hem sözlü hem yazılı tepkiyle karşılaşan Kurtulmuş ve ekibinin umutları artık tükeniyor.

Son olarak ferdi bir kararla ataması yapılarak kongrede seçilen ve seçildiğinin ertesi gün bütün il teşkilatını karşısına alan Ankara İl Başkanı Mustafa Çetin'in yaptığı Kurtulmuş'a destek açıklamasına İl teşkilatı tam kadro olarak karşı çıktı.

Çetin'e yaptıkları açıklamayla sert bir cevap veren Ankara Saadet Partisi İl Teşkilatı, Çetin'in yaptığı açıklamayı reddederek, Ankara'lı Saadet Partililer, dün olduğu gibi bugünde Liderleri, Milli görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın destekçisi olmuştur ve olacaktır.'dedi.

İşte Ankara İl Teşkilatının yaptığı o açıklama:

KAMUYONU DUYURULUR

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Mustafa Çetin’in 25 Eylül 2010 tarihinde (bugün) biz aşağıda ismi bulunan Ankara İl Başkanlık Divanı, İl Yönetim Kurulu ve İl Disiplin Kurulu üyelerinin bilgisi ve görüşü dışında Genel Merkez’in önünde basına bir açıklama yapmış olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Mustafa Çetin yaptığı açıklamada, “Gelinen bu noktanın yeni ve hayırlı bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz. Biz bu süreçte, İl Başkanları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız” ifadelerini kullanmıştır. Kameraların karşısına geçip Ankara İl Teşkilatı’nın adına böyle bir açıklama yapılmasını reddediyoruz. Yapılan açıklama adımıza yapılmış talihsiz bir beyanattır. Mustafa Çetin, farklı düşündüğümüzü bildiği halde hiçbir istişare yapmadan, olur almadan, şahsi düşünce ve duygularını teşkilat adına basına duyurmuştur. 11 Temmuz 2010’da yapılan Olağanüstü Kongre’den bugüne kadar Ankara İl Teşkilatı, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Olağanüstü Kongre çağrısının destekçisi olmuştur. Üstelik İl Yönetim Kurulu toplantılarında da bu kararlılığını ortaya koymuştur. Bu kararlılık karşısında Sayın İl Başkanı Mustafa Çetin kendisi de Olağanüstü Kongre’de GİK listesinde yer aldığı için zorda kalmış ve İl Yönetim toplantılarını bir süreliğine iptal etmek zorunda kalmıştır.

Mustafa Çetin’in “Bundan sonra çalışmalarımızı Genel Başkanımızın öncülüğünde sürdürmeye kararlıyız” ifadeleri Saadet Partimizin Ankara İl Teşkilatını değil, sadece ve sadece şahsını bağlamaktadır. Mustafa Çetin olarak Numan Bey’in yanında yer alması ve bundan sonraki süreçte de kendisiyle birlikte hareket edecek olması elbette şahsi tercihidir. Bu tercihe saygı duymakla beraber, sanki Ankara İl Teşkilatı’nın da bu şahsi kararının arkasındaymış havasını yansıtması politik bir adımdan ibarettir. Böylesi bir politik adıma ve böylesi bir manevraya Ankara İl Başkanlığımızın alet edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Saadet Partisi Ankara il Yöneticileri olarak hiçbir ilkesizliğe onay vermiyoruz.

Saadet Partisi Ankara İl Teşkilatı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Milli Görüş’ün yıkılmaz ilkelerine sadık kalacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Milli Görüş’ü temel esaslarından ve temel uygulama esaslarından ve büyük hedeflerinden sapmaya neden olabilecek hiçbir girişimin yanında olmayacağımızı Ankara İl Teşkilatı olarak bütün kamuoyuna duyururuz.

SN ADI SOYADI Hizmet Görevi

1 MEHMET EROĞLU        MALİ İŞL.BAŞKANI
2 Mahmut AKINCI            DIŞ İLŞ.BAŞKANI
3 Yusuf ŞİRİN                   SEÇİM İŞL. BŞK.
4 RECEP ACUN                TANITMA BAŞKANI
5 HÜSEYİN AKEKMEK    HALKLA İLŞ.BŞK.
6 Siyami BİLAL               MAHALLİ İDR.BŞK.
7 AKİF BARSBAY            EKO.İŞL.BAŞKANI
8 Abdulhamit ADAK       İL SEKRETERİ
9 CEMAL SERTKAYA    STK SOR.BAŞKANI
10 ÖMER ALEMDAR     G.KOOR.BAŞKANI
11 MEHMET ÖZÇELİK  İstişare Kur.Bşk.
12 S.MEHMET KARAGÜLLE İL GENÇLİK BŞK.
13 HACI DOĞAN           DOKÜMAN VE ARŞ.SOR.
14 MUSTAFA BAŞPEHLİVAN PERSONEL BAŞKANI
15 Abdullah ŞAHAN     HANIM KOM.SOR.
16 MEHMET MERMER   İDARE AMİRİ
17 RAMAZAN BUSUN    BİLGİ İŞL.SOR.
18 AHMET ÖZTÜRK      SİYASİ İŞL.BŞK.YARD
19 İLHAMİ SABAN      SEÇİM İŞL.BŞK.YRD.
20 NECİP ERANIL       TANITMA BŞK.YRD.
21 BURHAN KIRMAN TANITMA BŞK.YRD.
22 ŞEFİK BUDAK        TANITMA BŞK.YRD.
23 H.HASAN TÜZÜN   HALKLA İLŞ.BŞK YRD.
24 MUAMMER GÜLALP Mah.idar.Bşk.Yard.
25 Mehmet Emin EROL MALİ İŞL.BŞK.YRD.
26 ESMAN COŞKUN    MALİ İŞL.BŞK.YRD.
27 YUNUS UYAR         SOSYAL İŞL.BŞK.YRD.
28 FARUK BELCİ        SOSYAL İŞL.BŞK.YRD.
29 BURHAN GÜMRÜKCÜ STK SOR.YARD.
30 ERDAL ULUTAŞ     STK SOR.YARD.
31 GALİP YILDIZ         STK SOR.YARD.
32 MUZAFFER SARIHAN KARARGAH BŞK.YRD.
33 BAKİ YAZICI          KARARGAH BŞK.YRD.
34 SALİM CÜCEN      İstişare Kur.Bşk.Yard.
35 SELÇUK AYDIN    YÖN.KUR.ÜYESİ
36 ALİ KOÇAK          TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
37 MUSTAFA AKGÜMÜŞ TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
38 LATİF GÜL           TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
39 GÜRSEL ERCAN TEŞKİLAT GÖREVLİSİ
40 AHMET EMİROĞLU Disiplin Kurulu Bşk.
41 H.HACIABDULLAHOĞLU Disiplin Kur.Sekreter
42 YILMAZ BÖLÜKBAŞI  Disiplin Kurulu Üy.
43 MUSTAFA KURDAŞ    Disiplin Kurulu Üy.
44 AHMET ÇAM                Disiplin Kurulu Üy.
45 İLHAMİ ZİYAFET          Disiplin Kurulu Üy.
46 ÖMER İREZ                  Disiplin Kurulu Üy.
47 İSMET KİREMİTCİ       Disiplin Kurulu Üy.
48 FİKRET ÇITAK             GİK Üyesi (Yedek)

49 Orhan Tatlı                  İl Yönetim Kurulu Üyesi

Ajans5.com ÖZEL HABER


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
servet kaplan
ankara

28.09.2010

onbeş yıl yönetim kurulu üyeliğ,yedi yıl corum alaca ilçe başkanlığı ve en son on dokuz ay ankara etimesgut ilçe başkanlığı görevlerinde bulunmuş kardeşiniz servet kaplan olarak sayın mustafa cetinin yanlız başına almış olduğu talihsiz kararına karşı cıkmanızı,deklare etmenizi siz değerli ankara il yönetim kurulu üyelerini alınlarından öpüyor ve mustafa cetini istifaya zorlamanızı o makama hakiki milli görüşçü bir başkanla calışmanızı canı gönülden isteriz.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
hacı genç
mersin

27.09.2010

YALNIZ DEĞİLSİNİZ
Esselamu Aleyküm. Ankara teşkilatını tebrik ederiz Allah c.c. sizden razı olsun. Siz tüm il teşkilatlarımıza ve Türkiye kamu oyuna tercüman oldunuz. Mustara güney kardeşimiz Eskişehiri çok güzel ifade etmiş. Bende mersinden size bir haber vereyim. Mersinde 24 delegeden 23 ü noterden kongre için dilekçe verdi. İki tane il divanı dahil bütün toplantılarımızda her kes hocamızın yanında. Genel merkez mersinin yolunu bile unuttu. Artık gelen giden yok.HOCAM NEREDE BİZ ORADAYIZ.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
oktay
inegöl

26.09.2010

inegöl ilçe teşkilatıda hocasının yanında
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Mustafa
İnegöl Bursa

26.09.2010

İl başkanları senin arkandayız diye açıklama yapıyor. Bu açıklamalar bazı internet sitelerinde ve yazılı basında yer alıyor. Şimdi Sormak gerekir imza veren il başkanlarının arkasında kaçtane teşkilat mensubu bulunuyor.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
sami samimi

26.09.2010

66 il başkanının desteğini aldınızda niye kongreye gitme cesareti göstermeyip partiyi bu hallere getirdiniz.Milleti kandırmayın
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Mustafa ZÜGÜL
KONYA

26.09.2010

Hepinizden Allah(c.c.), Razı Olsun! Darısı, Konyamız'ın BAŞINA İNŞAALLAH...
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
recep
giresun

26.09.2010

milli gazeteye göre mustafa çetin açıklama yapıyor ve numanın arkasındayız diyor burda tam tersi kim doğru söylüyor ne oluyor bir türlü anlayamadık
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
abdulkadir
viyana

26.09.2010

VALLAHU ALAKÜLLI SEYINKADIR
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
faruk
kütahya emet

26.09.2010

şimdi bu 66 il başkanı desteklediğini açıklarken bu kararıda ankara il başkanı açıklıyo nasıl haber oluyor bu teşkilatların kafasını lütfen karıştırmayın
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Bünyamin
Bursa Yıldırım

26.09.2010

Eskişehir,den sayın güney durumu çok güzel izah etmiş. Bursa il başkanı Tanış çırpınıp duruyor bıldırcın gibi bizde Numan ,ın yanındayız diye ey tanış sen önce Eski yıldırım ilçe başkanı Ayhan Özbek,e attığın iftiraların hesabını ver sonra numan falan sahip çıkıyoruz dersin
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Bünyamin
Yıldırım Bursa

26.09.2010

Yanındayız açıklamaları iftiraya dayanıyor. Bursa il başkanı Hilmi Tanış ta Numan,ın yanında olduğuna dair açıklama yapıyor. Ama teşkilat Hocasının yanında olduğunu verdiği imzalarla belirtiyor
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Muhammed Güney
Eskişehir

26.09.2010

Küçük Bir Su Birikintisinin Üstündeki Çöpün Üstüne Çıkıp,Küçük Su Birikintisini Derya,Kendisini de Çöpün Üzerinde Büyük Bir Geminin Kaptanı Zanneden Maalesef Bu Tip Kardeşlerimiz Az da Olsa Vardır.11 Temmuz'dan Bu Yana Dönüp Baksınlar Bakalım,Teşkilatlarla Kaç Tanesi Uyumlu Çalışma İçerisinde Olabilmişlerdir. Bunun İçerisine ESKİŞEHİR'de Dahil. Lider'e İtaat Etmeyen, Genel Başkan'a İl Başkanı Olarak Desteğini Açıklasan ne Yazar,Açıklamasan Ne Yazar.Herkez Dönüp Teşkilatına Baksın.HOCAM SENİNLEYİZ.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Ali Kemal
İstanbul

26.09.2010

Teşekkürler Ankara
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
şahin
istanbul kadıköy

26.09.2010

İSTANBUL GENÇLİK KOLLARI OLARAK HOCAMIZA DESTEĞE DEVAM EDİYORUZ HOCAMIN HER ZAMAN YANINDAYIZ ALLAHIN İZNİYLE
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
mehmet acar
istanbuş

26.09.2010

tüm il teşkilatlarından bu şekilde bildiri istiyoruz.hem tabanın moralini artırır.hemde numancılara tokat olur.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
abdullah
k.maraş

26.09.2010

içimizzdeki parazitleri attık .artık meyve verme zamanı.Zafer İnananlarındır ve Zafer yakındır
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
ferit kaya
istanbul

26.09.2010

tek soru: 66 il başkanının açıklaması nerede?
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Candan Ketenci

26.09.2010

Ben inanmam, bu safsatadir. 66 il baskani bu saatten sora Numan beye destek vermez. Bunun altinda bir bit yenigi vardir. yarin görürsünüz.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Sercan

26.09.2010

Bu destekle kongere kazanilir. Buyurun kongereye.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
O. Tatar

26.09.2010

Bu 66 il baskanainin ismi yayinlansinda görelim bakalim. Kim destek vermis..
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
yayla77
yalova

26.09.2010

helaaaal olsun allah razı olsun diğer teşkilatlara örnek olsun.
cenabı mevla son nefese kadar ayaklarımıza satdıklarala beraber yürümeyi nasip etsin
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
deniz Kor

26.09.2010

Ey milli görüs tabani dik durun. Bunlar mide bulandirdiklari gibi, simdide kafa bulandiriyorlar. Daha da ileri giderek ahlak iftira bile atarlar.Herseyi mübah olarak görecekler...
Bunlarin akil babalari var...
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
dede
DÜZCE

26.09.2010

Atananlar atıyanına sahip çıkıyorlar.Atananlar ve inananlar belli oluyor.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
capanoglu

26.09.2010

Halal size Ankara teskilati..
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
zafer Genc

26.09.2010

Bunun adi taktik. Sinir savasi...
Ajans5 66 il baskani neden destek vermis? Gercekten bu konunu ayrintis nedir? Arastirarak yazmanizi rica ederiz.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
pinar

26.09.2010

Abdullatif Sener ile ortaligi bulandirmaya kalkan var. Sp yeni baskanini kendi icinden secer merak etmeyin...
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Osman K. Ileri

26.09.2010

Kendi GIK'i Kendi ceyrek il baskanlari..
Buna destek vermilser.. OInlara ne dedinizde o destegi aldiniz bakalim..
Bu demek en az 970 delege oyunuz var. Peki simdiye kadar neden kongereden kacatiniz?
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Ömer Günay

26.09.2010

Numan bey, is sadece il baskanlariyla bitmiyor ki. Size destek veren il baskanlari da sizin gibi ceyrek baskan...
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
deniz Kurt

25.09.2010

Bu tabansiz Ankara il baskani neyine güvenerek destek verdi? yarin teskilata gelip kiminle calisacak..
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
capanoglu

25.09.2010

Madem öyle 66 il baksani sizi destekliyor. O zaman buyurun baska parti kurun, veya kongereye gidin Nasilsa kazanirsiniz.... O zamn görelim el mi yaman bey mi..
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Mücahit SERTAÇ
İST.

25.09.2010

ALLAH sizlerden razı olsun Erbakan hocamısın dediği gibi ALLAH en iyisini bilir bu konuda ankara il teşkilatına teşekkür edrim.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
şerif ali
uşak

25.09.2010

bütün teşkilatlar kamu oyuna sunsun desteklediklerini. görelim bakalım numın ekibinin söylediği 66 sayısı 10u görecekmi?
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
ayhan ayaz
istanbul

25.09.2010

YIRTILSIN PERDELER AÇILSIN YOLLAR
SİYONİZİM YÜZÜNDEN AĞLIYOR KULLAR
ÇARE UZAKMIKİ BU KADAR CANLAR
HOCAM BÜTÜN DÜNYA SENİ BEKLİYOR

YOLUN YOLUMUZDUR DAVAN DAVAMIZ
ÜMMETİN KURTULUŞU BÜTÜN ÇABAMIZ
ZALİMİN ZULMÜDÜR BİZİM ACIMIZ
HOCAM BÜTÜN DÜNYA SENİ BEKLİYOR

MAKAM MEVKİ İÇİN YOLA ÇIKMADIN
MAZLUMU HİÇ YANLIZ BIRAKMADIN
TÜRKİYE SEVDANDI HİÇ USANMADIN
HOCAM BÜTÜN DÜNYA SENİ BEKLİYOR

ELLİ YIL DİK DURDUN HİÇ ŞAŞIRMADIN
NANKÖRLER BIRAKTI SEN BIRAKMADIN
BU MİLLİ DAVADAN ASLA YILMADIN
HOCAM BÜTÜN DÜNYA SENİ BEKLİYOR

NE ZAMAN GELD
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Recep Acun
Ankara

25.09.2010

Elhamdülillah...
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
onur yılmaz
istanbul

25.09.2010

NUMANIN SEÇTİKLERİ NUMAN GİBİ GİDECEK..SADIK OLANLAR KALICAK.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Numan'ın yalanları ayağına dolanır İnşallah!!!

25.09.2010

Çıkardıkları fitne fesatlar yetedi hala yalanlarına devam ediyorlar
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
m.akif
karamürsel/kocaeli

25.09.2010

Yapılan açıklamanın 66 il başkanı tarafından desteklendiği belirtilmekte bu il başkanları toplantıya katılanlar mı yoksa bildiriye destek verenlermi bir açıklansa bakalım şu iller de görsek bakalım teşkilatları da arkalarındamı yoksa sadece gösterimi.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
mevlüt karsavran
eyüp-istanbul

25.09.2010

Derhal hemen şimdi!
Bu yazılı açıklamayı yapan Ankara il teşkilatımızın delikanlı mensuplarını tebrik ediyorum.

Bu akşam itibariyle bütün il yönetimleri böyle bir açıklama yaparak durumlarını beyan etsinler yarın Numan turşu gibi olur ve açıklama bile yapmadan çeker gider.

Tebrikler Ankara!
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Tarık
Trabzon

25.09.2010

Elhamdülillah.. sadıklar var oldukça milli görüşün sırtını kimse yere getiremez… Numan ve ekibinin güya teşkilatlar onları destekliyormuş gibi çıkıp açıklama yapmaları içine düştükleri panik havasının ardçı dalgalarıdır. Erbakan hocamı yalnız zannedenler gitsinler hocamızın 12 eylül savunması yaptığı garnizon komutanlığındaki sıradışı olayı bir araştırsınlar; Allah sevgili kullarına desteğini nasıl veriyormuş görsünler.. Allah sevgili kulunun gözü kulağı olur
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
eren

25.09.2010

helal olsun sizlere zafer yakındır zafer inananlarındır
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
Ahmet Kayaoglu
Almanya

25.09.2010

Aman Allahim bu ne piskinliktir böyle adam 310 oyla seciliyor koltuga yapisip ben secildim burdan beni kimse kaldiramaz diyor,istanbul il baskani ayni sekilde ankara ayni sekilde..bu numan denilen sahis ikisenede tüm tabana ragmen il baskanlarini degistirmis bizde saf saf bur milli görüs propagandasi cekiyoz.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
mikail
k

25.09.2010

ALLAH RAZI OLSUN..
      Beğen (0)          Beğenme (0)