Fiat'ın Şehirli Otomobili: Fiat FCC

24.08.2010 16:51:19

Fiat'ın Yeni Konsept Aracı, Otomobilseverleri Çok Şaşırtacak. Çünkü Bu Otomobil Şehirli.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Fiat'ın Yeni Konsept Aracı, Otomobilseverleri Çok Şaşırtacak. Çünkü Bu Otomobil Şehirli.

Fiat FCC ııı konsepti ile ilgili ilk gerçekçi görselleri yayınlayan Fiat, yeni konsept aracını sosyal medya kullanarak 40 üzerinde ülkeden gelen kullanıcılardan gelen kayıtlı 10 binin üzerinde fikrin ve 1.5 milyonu aşkın ziyaretçinin talepleriyle şekillendirdi. Fiat FCC ııı konsepti, hızlıca park edilen, sıfır emisyon üreten ve tek noktada birleşen multimedya sistemlerine sahip yeni nesil şehirli otomobillerin geleceği hakkında fikir vermesiyle dikkat çekiyor.

Ekim ayında start alacak 2010 Sao Paulo Otomobil Fuarı'nda ilk kez sergilenecek Fiat FCC ııı isimli yeni konsept aracının ilk gerçekçi görselleri yayınlandı. Geliştirme sürecinde 40 üzerinde ülkeden gelen kullanıcılardan gelen kayıtlı 10 binin üzerinde fikrin ve 1.5 milyonu aşkın ziyaretçinin talepleriyle şekillendirilen Fiat FCC ııı, bu sıra dışı özelliğiyle fark yaratıyor. Aracın tasarımının son hali ise internet kullanıcıları ile interaktif iletişim kuran ve onlara son çalışmalarını onaylatan, kendini bu işe adamış 10 profesyonelden oluşan bir ekip tarafından tamamlandı. Fiat'ın otomotiv mühendislik bölümü tarafından üretilen ve geliştirilen FCC ııı konsepti, hızlıca park edilen, sıfır emisyon üreten ve tek noktada birleşen multimedya sistemlerine sahip yeni nesil şehirli otomobillerin geleceği hakkında fikir vermesiyle dikkat çekiyor.

Sadece 2.5 metre uzunluğunda olan ve 1.5 metre genişliğinde olacak Fiat FCC ııı'ün dış kısımda temiz, minimalist çizgilerin yanı sıra geniş pencere alanı dikkat çekiyor. Ön tarafın öne çıkan özelliklerinden biri ise, aşağıdan ilerleyerek, farlarla birlikte güçlü bir imaj yaratan ön cam "kubbesi"nin üzerinden geçen yan kısımlardır. Fiat FCC ııı'ün lastik ve jantları, otomobile daha iyi aerodinamizm sağlayan geniş tekerlek göbekleri ile kaplanmış. Arka tarafta, farlarda olduğu gibi arka lambalar da camların ardına yerleştirilmiş olup, böylece arka lambaların ve farların görünümünün otomobile verdiği güzelliği destekleyerek otomobilin biçimine yalınlık katıyor..

otomobilgazetesi


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500