Ah o gemide bende olsaydım…

21.06.2010 11:51:13

Aradan haftalar geçmesine rağmen dünya gidişatında, coğrafya kıtalarında henüz hiç bir değişiklik yok.

En Çok Okunanlar



TOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Birileri insani yardım ulaşdırmak için ambargo altındaki Gazze’ye, mahrum ve mazlum bölgesine arkasına bakmadan, yanımda kimler var, kimler beni destekleyecek endişesine kapılmadan ilerledi. Bu yola başını koyarken yanlız kalırmıyım diye tereddüt bile etmeden hedefine doğru yol aldı.

İsrail donanmasına ait gemiler tarafından İsrail’e 68 mil kala yardım fiyolarına tacizin başladığı ve gözdagının verildiğini tüm dünya görsel medyada izledi. Kendinde nasıl bir hak görüyorki İsrail, uluslararası karasular üzerinde rotasını takip eden sivil gemilere saldırabiliyor.

Bugüne kadar o kadar çok şeyler yazılıp konuşuldu ki bu konu hakkında… Ama içraata gelince nedense dünya büyüklerinin (!) sesi kısık, kuru bir kınama metinlerinden başka hiç bir şey yok ortada. Aaa pardon birde protestolar ve İsrail mallarını boykot eylemleri var. Allah’tan insanlıklarını unutmayan insanlar var yeryüzünde de onların sayesinde en azından bu tür eylemler oluyor. Yoksa hiç bir ülke reislerinin yerlerinden kıpırdayacak halleri yok. Makam mevki hesabı yapmaları gerekiyor nede olsa…

İsrail donanması “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Gazze’ye insani yardım malzemesi götüren fiyolara müdahale ettiğini tv ekranlarında ilk öğrendiğimde aklıma direk Yaşar’ın seslendirdiği şu eser geldi;


“ Geç kalacaksın hiç yok zaman

Düşünme sakın olma pişman

Yanlız kalamaz hiç bir yaratık

Vakit yok gemi kalkıyor artık.

Bu gemide ah bende olsaydım

Açık denizlere yol alsaydım

Vız gelirdi her şey inan bana

Yeterki ben sana varsaydım.


Sormuyormusun kendi kendine

Dünyada her şey dengi dengine

Aldırma saat işliyor tık tık

Vakit yok gemi kalkıyor artık.

Hayat zalim yollarda pürüz

Bir damla güneş sonra hep güz

Mutlu olmak en büyük varlık

Vakit yok gemi kalkıyor artık.

Belki biz o gemide olmak için geç kaldık. O gemide bulunanlar gıbda edilecek bir insanı duruş sergilediler. Düşünsenize sizi neyin beklediğini bilmediğiniz bir sürece giriyorsunuz, korkusuzca cesur bir şekilde. Yaptığınız şeyin bilincindesiniz, insanlığa unuttukları isanlığı hatılatmak için. Bagnaz siyonistlerin ambargo altına aldığı Gazze halkını tüm çıplaklığı ile gözler önüne sergilemeyi düşünüyorsunuz. Biraz olsun Gazze halkına zoraki yaşatılan karanlık dünyayı anlatmak adına, dünyaya nın göremediklerini gözler önüne sergilemek için.

Evet, işimi gücümü bırkabilseydim ve o gemide bende olsaydımL uluslararası karasularda yıllardır abbargo uygulanan Gazze’ye doğru yol alsaydım. Hiç bir şey umurumda olmazdı, yeterki Gazze’ye uygulanan insanlık dışı ambargoyu kaldırtabilseydim. Ne mutlu dünyalık işini gücünü bırakıp o gemide olanlara!!!

Bazen kendimi sorgularım düyada her şey dengi denginemi diye? Mesela bir tarafta tüm imkanlara sahip olan İsrail diğer taraftan yıllardır açlığa sefalete sürüklenmiş Filistin halkı. Denge bunun neresinde?

O gemide olanlar selma olsun.



10 BİN SMS SADECE 150 TL



       
(2,8 puan)/14
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
ayse

10.12.2010

Bilincli olanlara ve hala Gazze icin caba gosterenlere ne mutlu...........
Havvacigim benim gozlemledigim kadariyla bu gemi seferi bircok muslumanin gozunun acilmasina sebeb olmustur cok sukur.
Israil son hamlelerini yapa dursun, zafer Allah'indir....
      Beğen (1)          Beğenme (0) 
gunnur
eindhoven

10.12.2010

Havvacigim yazdiklarina hak vermekten baska ne diyebilirimki soylicek soz bile kalmiyor inan ayni duygulari paylasiyorum hatta bazen gidip savasa katilma istegim bile uyaniyor allah yardimcilari olsun olenlere allahtan rahmet diliyorum seninde yuregine saglik rabbim kalemine kuvvet versinde yazilarini daha yillarca okuyalim
      Beğen (2)          Beğenme (0)