Tek yürek, tek bilek

23.03.2010 14:26:34

Nihayet birileri tüm İslam adına hizmet eden, hizmet etmek isteyen kuruluşları bir araya toplamayı başardı! Adeta tek bilek , tek yürek bir vücut misali.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Birden fazla İslam’a hizmet eden, hizmet etmek isteyen teşkilatların, kuruluşların olması ve bu teşkilatların, kuruluşların farklı farklı cemaatlere hizmet etmesi kimine göre zenginlik olsada kimine göre fitnecilikle suçlanılabiliyor.

Hep içimde bu zenginliğin bir gün bir çatı altında toplanması ve tek bilek tek yürek olmasıydı. Düşünsenize bir programda tüm ailenizle birlikte yanyanasınız. Hem sevinci hemde hüzünü birlikte paylaşıyorsunuz. Şunu biliyorum ki bir çok duyarlı Müslüman’nında bu doğrultuda arzuları dilekleri ve duaları var.

“Şarkta bir Müslümanın ayağına diken batsa Garb taki Müslüman aynı acıyı hissetmedikçe iman etmiş olmaz”  Hadis-i şerif dusturuyla yola çıkarak, birlikte hareket etmek, beraber olmak. Günümüzde ki gibi karşı karşıya değil yan yana, omuz omuza seferlere çıkmak...

Nihayet birileri tüm İslam adına hizmet eden, hizmet etmek isteyen kuruluşları bir araya toplamayı başardı! Adeta tek bilek , tek yürek bir vücut misali.

Ocak ayının başlarında Hollanda’da bulunan Diyanet vakfının Kutlu Dogum haftası sebebiyle büyük çapta bir program organizesi içerisine girdiğini öğrendiğimde iyi güzel diyerekten geciştirmiştim konuyu. Konuşmanın devamında ise Hollanda Diyanet vakfının tüm Hollanda’da bulunan Türk İslam federasyonlarını bir araya toplayacağını duyunca, böyle bir haberle karşı karşıya kaldığımda “hadi canım” dedim.“Ne yani Hollanda Diyanet vakfı Hollanda’da bulunan tüm İslami cemiyetleri, federasyonları bir arayamı toplayacak? Hiç sanmam...Kesin yanlış bir anlama var ortada. Birden bire arkadaşla aramızdaki konuşma hareketlenmeye başladı. Okadar çok mutlu oldum ki...  

Evet, evet, evet nihayet birileri elini taşın altına koydu ve Hollanda Diyanet vakfı 2010 yılı Kutlu Dogum programı hazırlıklarında yıllardır bir araya gelmek isteyipde malesef  bugüne kadar bunu başaramayan federasyonlar basın toplantısında bir araya getirildi.

4 nisan Pazar günü Amsterdam Arena stadyumunda yapılacak olan kutlu doğum proğramına destek veren federasyonlar şunlar; Hollanda İslam Federasyonu, Hollanda İslam Merkezi Vakfı, Eğitim ve Kültür Merkezleri, Türk İslam Kültür Dernekleri Federasyonu, Hollanda Türk İslam Kuruluşları Birliği, Hollanda Türk Federasyonu ve tüm bu federasyonları aynı çatı altına toplayan Hollanda Diyanet vakfı.

Hollanda Diyanet Vakfını bu örnek davranışlarından ötürü kutlar bunun devamını temenni ederim. Bir çatı altında buluşan tüm teşkilatları, federasyonları da tebrik eder çağrıya kulak verip nefsi davranmadıkları için onları şahsım adına kutluyorum.

Mü’minler tek bir nefis gibidir. Kendi nefsi için sevdiğini mü’min kimse kardeşi için de sevmelidir. Şayet Müslümanlar bir vücut gibidirler, öylede kalmalılar. Kişinin kendisi için çirkin bulduğunu din kardeşi için de çirkin görmesi imanın kemalindendir. Müslüman tevazu ve güzel ahlak sahibi olmalıdır.

Müslümanları yardımlaşmaya ve dayanışmaya sevkeden, birbirlerine karşı sevgi ve sayğı içinde bulunmalarıdır. Ne mutlu nefsinin kötü emellerine dur demesini bilen gerçek MÜSLÜMANLARA...10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500