İslam okullarının başarısı...

10.03.2010 09:46:50

İslam Okulu El-Furkan cordinatörlüğünü yapan ayrıca grup 8’in öğretmeni olan Ümüş hanım telefonla arayıp öğrencilerinin çok iyi başarı elde ettiklerini, mümkünse bizim gelip haber yapmamızı istedi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Cito sonuçlarını sorduğumda gerçek manada El-Furkan öğrencilerinin başarı elde ettiklerini öğrendiğimde, Ümüş hanımın sevincini paylaşmamak mümkün değil. Hollanda genelinde tüm okulların ortalama puanı 535 iken El-Furkan’ın ortalama puanı 539.

Sabah makinamı hazırladım yanıma bir kutu çokolata aldım ve okula gittim.

Sabah erken saatlerinde veliler çocuklarıyla birlikte heyecanla okul yolunu tutmuşlar. Hepsinde bir ayrı heyecan. Aceba çocuğumun puanı kaç ve bu sene İslam okullarının cito puanları kaç diye.


Sınıf öğretmenleri teker teker çocukların cito puanlarını okurken hem ailelerinin hemde çocukların yüzlerindeki heyecanı, mutluluğu, şaşkınlığı görmek her şeye değerdi. Annenin biri birden söze atıldı “lütfen öğretmen hanım daha fazla dayanamayacağım, ilk önce benim kızımın puanını söylermisin, yoksa kalpten gideceğim” dedi. Öğretmen hanım annenin isteğini yerine getirdi, getirdi ama birden çığlıklar tüm okulu sardı. Anne o kadar çok sevindi ki duyduğu puana hemen ağlayarak kızının boynuna sarıldı, daha sonrada öğretmenin boynuna atıldı. Birden herkezde sevinç gözyaşları akmaya başladı.

Tüm sınıfın teker teker cito puanları söylenirken çocuklar birbirlerini tebrik edercesine alkışladılar.

El-Furkan’ ın ortalama puanı 539 iken ilk beşe giren puanları 550 olan öğrencilerin isimleri şöyle; Fatma Kadı, Ahmed Said, Mounia Tarafit, Feyza Güler.

Sınıf öğretmeni Ümüş hanım sevincini paylaşrıken, bu başarının sadece kendisine ait olmadığını, bu başarının tüm El-Furkan öğrencilerinin ve öğretmenlerinin başarısı olduğunu vurguladı.

3. sınıf öğrencisi olan Liva grup 8. sınıftaki abilerini ablalarını tebrik etmek için çokolata dağıttı ve 8. grubun arkasında gelecek olan çocuklara iyi örnek oldukarlı için teşekkür etti.


El-Furkan’nın sevincini paylaşıp henüz iki yıllık, çiçeği burnunda olan İslam okulu Ebabil’in başarısını, sevincini paylaşmamak olmazdı düşüncesiyle arabama bindim ve doğruca Ebabil’e yol aldım. Yol esnasında kafamda bir çok şey canlandı. Bir çok kişi Ebabil’in eğitim hayatını sürdüremeyeceğini düşünürken, okulun kapanması noktasında girişimlerde bulunup çalışmalar sürdürenler haberi duyduklarında ne yapacaklardı aceba? Türkiye gündemine balyoz operasyonu oturduğunda nasıl ki bir çok insan şaşırdı allak bullak oldu umarım Ebabil’in başarısıda gündeme balyoz operasyonu gibi oturur ve yankı yapar.


Henüz çiçeği burnunda olan Ebabil’in ortalama puanı 536. Birinci sırayı Rümeysa Küçükyazı 545, ikinci sırayı ise Nadia Sheikh ile Bilal Gada 544 birlikte paylaşıyorlar.

Her iki okuluda tebrik eder başarılarının devamını dilerim.10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500