Milli Görüş yine birilerini kızdırmış

01.03.2010 14:17:44

Haftalardır mail kutularında dolaşan bir çağrı var. Büyük bir ihtimal çoğunuz haberdarsınızdır bu konudan. Haberdar olmayanları haberdar etmek için ve haberdar olanlarada tekrar olsun diye bi hatırlatmada bulunayım.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Haftalardır mail kutularında dolaşan bir çağrı var. Büyük bir ihtimal çoğunuz haberdarsınızdır bu konudan. Haberdar olmayanları haberdar etmek için ve haberdar olanlarada tekrar olsun diye bi hatırlatmada bulunayım.

“15 yıllık hayalimizi artık gerçekleştirmek istiyoruz.” diye başlık atılmış yapılan çağrıya. Merak ettim aceba 15 yıllık hayali ne imiş bu kardeşin diye ve hemen maili açtım, heyecanlı bir şekilde okumaya başladım. Birileri teşkilat olarak yaşadığı sıkıntıyı dile getirmeye çalışmış. Metni olduğu gibi burda sizinle paylaşacağım, hiç bir şekilde değişiklik yapmadan. Buyurun hep birlikte okumaya.

“15 yıl önce müslümanların yardımları ile Amsterdam Baarsjes semtinde satın alınan 10 bin metrekare arsamız üzerine Türk-İslam mimarisine uygun, Amsterdam’ın kültürel yapısına da zenginlik katacağını düşündüğümüz Westermoskee (Ayasofya Moskee)’in başlamasının önünde hiç bir engel yoktur. Her türlü izin ve müsadelerinin hazır olmasına rağmen Amsterdam Belediyesi bürokratik engeller çıkarmaya devam ediyor. Şehrinde yaşayan insanların her türlü ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olması gereken belediyeden müslüman toplum olarak yasal haklarımızın uygulanmasında yardımcı olmasını istiyoruz. Ayrıca Westermoskee projesinin yapılması konusunda anlaşmalar yaptığımız Stadgenoot ev bürosundan da anlaşmalara uymasını istiyoruz. Bu anlaşmalara göre Stadgenoot, projenin finansı konusunda garantörümüz olması gerekirken, gereğini yapmadığı gibi hesabımızda bulunan 4 milyon euromuzu da kullanmamıza izin vermeyerek, üzerimizde baskı kurmaya devam etmektedir. Bütün bu şartlar altında biz yine de başka inşaat şirketleri ile anlaşarak camimizi yaptırmak için gerekli çalışmaları başlatmış bulunmaktayız. Ancak bizzat parasını ödeyerek yaptırdığımız çizimleri (consructieplan) Stadgenoot haksız yere bize vermek istemiyor.

Yeter artık!

Siyasi ve ekonomik gücünüzü müslüman toplum üzerinden çekiniz!

Müslüman toplum olarak 15 yıldır hayaliyle yaşadığımız Westermoskee’in yapımına başlamak istiyoruz. Bu konuda sağduyu sahibi Hollanda kamuoyunun desteklerini bekliyoruz.
Lütfen imza kampanyamıza destek veriniz. İmza için aşağıdaki linki tıklayınız. Sizde bu linki arkadaşlarınıza gönderiniz.”

Sanırım bu çağrı maili birilerini rahatsız etmiş olcak ki bir kaç dakika sonra aynı konuya ilişkin bir başka şahısdan cevap niteliğinden mail aldım. Bana mail atan şahısın kim olduğunu bilmiyordum taki beni dün telefon ile arayıp “ mail adresinizi G. aldım, kızım sizinle bu hafta sonu kampa gidecek, yanında neler getirmesi gerektiğini bana maillermisiniz?” diyene kadar. Bana mail adresini mailden dolayı yollayınca, diger mailinde bu şahısdan geldiğini anladım. Çünki adres aynıydı. Şaşırdım, hemde çok şaşırdım. Bu mailide sizinle paylaşmak istiyorum. Bu mail Türkçe karakterli yazılmamış ve ayrıca tüm yazılarda büyük harfler kullanılmış. Metin içerisinde herhangi bir değişiklikte bulunmadan, yazıyı Türkçe karakter olarak, birde büyük harfleri küçük harf olarak değiştirdim. İnternet ortamını kullananlar bilir ki büyük harfler yüksek ses tonu demektir. Sanırım birilerini epey kızdırmış olcak ki bağırma çağırma uslubunu kullanmış iletişimde. Bu mailide sizinle paylaşmak istiyorum. Arkadaş çok kızmış, hemde çok. Şöyle diyor;

“ Milli Görüşün yeterince tapınağı var sanırım...

Tapınaklarına bir tapınak daha ekleyemeyince şimdide internetimi kullanıyor..!

Varolan tapınaklarını nasıl ticari araca dönüştürüp, halkın dini duyguları üzerinde nasıl rant elde ettiklerini Allah’ın bilmesi yeter...

Mescidleri bir tapınak ve kazanç, ticaret merkezine dönüştüren kendilerini oralardan maaşa bağlatıp halkın sırtından asalak gibi geçinen din baronu kafayapısına hayır...”

Tevbe-18/19

18. Allah'ın mescitlerini; ancak Allah'a, âhiret gününe inanan, namazı/duayı yerine getiren, zekâtı veren ve Allah'tan baska kimseden korkmayan kisiler onanır. Iste bunların, hidayete erenlerden olmaları beklenir.

19. Siz; hacı sakalıgını, Mescid-i Haram tamirciligini, Allah'a ve âhiret gününe inanıp Allah yolunda cihat eden kisinin yaptıgıyla bir mi tuttunuz? Allah katında bir olmazlar bunlar. Allah, zulüm sergileyenler topluluğunda kılavuzluk etmez.

Yukardaki yazdığı yazıyı 2 ayet ilede sanırım kendi düşüncesini doğrulamaya çalışmış zavallı. Gelelim Milli Görüşün tapınaklarına (!), buna ne kadar sevinsek az bence. Ne mutlu ki çoçuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın ve erkeklerimizin birşeyler öğrenmek için yada sosyal faliyetlerde bulunmak için gidecekleri alanlar var, onun değimiyle tapınakları var. Bu alanlardan biride Milli Görüş teşkilatlarına ait yerler. Milli Görüşün inşa etmiş olduğu camiiler sadece sizin gibi sığ düşünen topluluklar gibi namaz ibadetini yerine getirmek için değildir. Camiiler Müslüman insanların bir araya gelip sosyal faliyetlerinide bir arada geçirebilcekleri alanlardır. Biz camilerimizi namaz ibadeti ile sınırlayıp kısıtlamadık. Müslümanın her yaşantısında, her davranışında bir ibadet vardır olmalıda.

İnterneti kullanmaya gelince, neden buna o kadar şaşırdınız ki? Günümüzdeki en hızlı iletişim aracı internet olduğuna göre neden Milli Görüş bunu kullanmasın?

Diger zırvaladığınız cümlelere cevap bile vermeyi düşünmüyorum. Bağırarak, çağırarak konuşan birisine ne anlatsam boş, o sadece kendi sesini duyar. Sesiniz normal hale geldiğinde, normal şartlar içerisinde iletişim kurabilceğiniz vakit buyrun gidin Milli Görüş teşkilatına. Bir derdiniz varsa, Milli Görüş teşkilatlarının kapısı her zaman her keze açık, gidin oralara derdinizi normal bir şekilde anlatın. Gerçi gitmediğiniz yer değil Milli Görüş tapınakları (!) . Malum çocuklarınızıda Milli Görüş eğitimcilerine emanet etmişsiniz.

Bakara-11/12
11. Hem onlara; “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” Denildiğinde; “ Biz ancak ıslah edicileriz” derler.

12. İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir, fakat anlamazlar.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/14
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500