Kendime Acilen SEVGİLİ Bulmalıyım!

12.02.2010 11:50:19

Neler yapılmalı bu durumda tam olarak bilemiyorum ama bir şeyler yapmak zorunda olduğumuzuda biliyorum.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

“K neden sürekli kızları rahatsız ediyorsun?”

“Rahatsız etmiyorum ki.”

“Fakat kızlar senin sürekli onların peşinde olmandan rahatsız.”

“Ben bir şey yapmıyorum sadece onlara bakıyorum.

“Seni anlamaya çalışıyorum, fakat kızlar yanlız kalmak istiyorlar. Onları izlemenden rahatsız oluyorlar.”

“Ama Havva.”

“Evet, şimdi başka meşguliyet bulabilirmisin kendine, yoksa ben yardımcı olayımmı?”

“Canım başka bir şey yapmak istemiyor.”

“Hhıımm, istersen şuraya oturup konuşabiliriz.”

“Tamam konuşalım. Elma yiyebilir miyim?”

“”Tabiki yiyebilirsin. Sen git elma al, bende gidip kızlara seninle konuşacağımı söyleyeyim.”

K. 9 yaşında bir erkek çocuğu. Son zamanlarda sürekli kızlarla itişip kalkışıyor.

Sürekli kızlardan K hakkında şikâyetler alıyorum. K ile bir köşede konuşma fırsatı bulduğumda, son zamanlarda yaşanan sıkıntılı olayların asıl sebebi ortaya çıktı.

Yaklaşan sözüm ona 14 Şubat sevgililer gününde K yanlız kalmak istemiyormuş. Yanlız kalmak mı? Evet, evet 14 Şubatı birisi ile birlikte geçirmek, sevdiğine (bu durumda spariş üzeri sevgilisi oluyor) gül alıp sevgililer kartı vermek istiyormuş.

Sınıfında ki bütün çocukların sevgilisi varmış. K. mutlaka 14 Şubatta birini sevmesi gerektiğini düşünüyor. K. aynen bana su cumleyi telefuz etti “ sadece bir gün için istiyorum, çok fazla bir şey istemiyorum ki”” diye mazlum olduğunu ve nu konuda madur olduğunu düşünüyor.

Birilerini sevmek elbette güzel, fakat birini sevmek zorlan olurmu? Zorla birilerini seni sevmesi için zorlayabilirmisin. Gerçi burda gerçek sevgiden bahsetmiyoruz, 9 yaşında ki bir çocuğun şimdiden, bu yaşta girdiği bunalımdan bahsediyoruz. Sırf birileri kazanç yapma uğrunda birçok gencin bunalıma sürüklendiği, bırakın gençleri gördüğünüz gibi çocuklarda nasiplerini alıyorlar.

Neler yapılmalı bu durumda tam olarak bilemiyorum ama bir şeyler yapmak zorunda olduğumuzuda biliyorum.

Şubat ayına girince her yerde kalp şeklinde birçok nesneyle, sevgiliye vermek üzere hazırlanmış hediye paketleriyle karşılaşmamamız mümkün değil. Adeta “bana her şey seni hatırlatıyor” der gibi...

İnsanların birbirlerine armağan vermeleri aralarındaki bağı güçlendirir, birbirlerine olan muhabbetleri artar. Fakat yukarda yaşanan örnek ne kadar sağlıklı aceba?

Ben kime yazıyorum ki? Hangi çevreye anlatıyorum derdimi? 14 Şubat a özel şiir yarışması düzenleyen, kendini muhafazakâr kesim diye tanımlayanlara mı? Sevgililer günü özel ek çıkartan sözüm ona muhafazakâr gazete sorumlularına mı? Yaşam, hayat biçimini değiştiren, değiştirmeye çalışan, sosyal hayat içerisinde kendine bir rol arayan ılımlı Müslümana (!)  mı?

Bir çok kişi şunu geçirebilir içinden “ sevgililer günü, anneler günü, babalar günü vs, vs bir çok özel günlerin kutlanmasında bir sakınca olmadığını, aksine Peygamber Efendimiz hem hediyeleşmeyi hem de ticaret yapmayı tavsiye etmiştir diyebilir. Bu kesinlikle doğru. Fakat hediyeleşmek için Müslümanlara has özel günler zaten var. Ticaret yapmak için illada kapitalizm düşüncesinimi taşımak gerek?

Sanırım bizler genelde her şeyi saptırdığımız gibi bu “sevgililer günü” olarak adlandırdıgığmız günün asıl amacınıda tüm dünya olarak saptırmış bulunuyoruz. Valentijn’nın (sevgililer günü) geçmişini araştıdığınızda çok daha farklı bir olayla karşılaşacaksınız. Bu konuda bir çok farklı hikâyeler var, nasıl çıktığına dair. Ama benim rasladığım hiç biri günümüzdeki “sevgililer günü” canlandırmasıyla uzaktan yakından alakası yok gibi... Sevgiyi bile ucuzluğa çıkartmışız.

Paylaştıkca çogalan sevginin olduğu şu dünyada sevgisiz kalmamamız temennisi ile...10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,5 puan)/10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Hulya

16.02.2010

Malesef gunumuzde o kadar cok saptiriliyorki bazi seyler... Sevgiler bile acik artitmaya cikti, para kimde varsa onu seviyorum...KIm en cok hediyeyi aliyorsa, sevgim ona yoneliyor... Seyi merak ettim, cocuk 14 subatta ne yapti?
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
ufuk

12.02.2010

kinden ve kirden başımızı kaldıramadığımız şu dünyada tertemiz bir sığınak olmalı olunmalı... çocuklarımız maalesef kapitalizmin gündmeinde kalıyor bizlerinse yeni gündemler oluşturması kaçınılmazdır.. havva hanım güzel yerden balık tutmuş tebrikler gündemimize bir boşluğu gaha doldurmak üzere soru işareti eklemiştir....
      Beğen (0)          Beğenme (0)